Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (54)

14. októbra 2019, salamandra, Nezaradené

Kto sa vysmieva do očí občanom…!

Tí, ktorí namiesto prirodzenéno odtoku živelne vypúšťajú nekontrolované nadmerné množstvo vody z lesov, ktoré sa poisťovňa chystá obmedziť tak, že týmto občanom obmedzí poistné zmluvy. Lesy sú majetkom štátu, rímskokatolíckej cirkvi a občanov. za tieto lesy sú majitelia zodpovední pred občanmi žijúcimi v tých obciach. Za tieto obce a občanov zodpovedajú aj ochranou ich majetkov, pretože lesy sú na obmedzenom priestore a zodpovedajú za odvod vody z ich pozemkov. Zodpovedajú za to majitelia lesov ale aj výkonní zástupcovia, úhrady musia uskutočniť. O tom, že sa o lesy nestarajú a konajú nezodpovedne nepochybne dokladuje nasledovný článok:

(O postupe poisťovní, že nebudú poisťovať majetok poškodený lesnými vodami píšem v ďalšom pokračovaní článkov)

Odvodňovanie pevnín = klimatická zmena | Štefan Vaľo | ocenené festivalom Agrofilm 2015

Zverejnené: 25. 5. 20

https://www.youtube.com/watch?v=GTyJHt8H3Ag

„Tak, ako dokážeme devastovať krajinu okolo seba, tak jej dokážeme aj pomôcť. Musíme za sebou začať ,,upratovať“, napr. približovacie cesty po ťažbe guľatiny, ktoré už aj tak nepoužijeme, lebo voda ich zeroduje na kameň. My si spravíme do lesa nové a nové cesty, ktoré voda opäť zeroduje na kameň. Pôdu, ktorú voda so sebou odnesie, tam nikdy nevrátime. Upratovať by sme mali aj na poľnohospodárskej pôde, pretože aj tú v dôsledku minimalizácie nákladov hutníme. Zhutnená zem nevpustí dažďovú vodu do pôdy. Voda takúto zem eroduje a úrodná pôda je vyplavovaná už desiatky rokov do oceánov. Polia sa stávajú neúrodné a žiadne hnojenie nám pôdu nenahradí.“

Máte majetok poistený proti povodni a záplavám?

PRAVDA 11.07.2019 10:00

Terchová, záplavy, storočná voda

Ilustračné foto Autor: Terchova.sk

https://uzitocna.pravda.sk/peniaze/clanok/518644-mate-majetok-poisteny-proti-povodni-a-zaplavam/

„Nie všetky poisťovne sú ochotné poistiť nehnuteľnosť, ktorá sa nachádza v povodňovej oblasti. Tí, ktorí už mali v minulosti problém s veľkou vodou, môžu mať s poistením svojho majetku na tieto riziká problém. Jednotlivé poisťovne totiž uplatňujú pri hodnotení rizík odlišný prístup. „Niektoré poisťovne vychádzajú pri poistení nehnuteľnosti voči týmto rizikám zo svojich vlastných záplavových máp. Ak sa nehnuteľnosť nachádza v tejto oblasti, automaticky je pre poisťovne riziková a buď si uplatnia prirážku, teda klient zaplatí vyššie poistné, alebo ju nepoistia vôbec. Poistiť ju však vedia na iné riziká s výnimkou rizika povodne alebo záplav,“ vysvetľuje Štefan Fajnor.

Iné poisťovne vychádzajú z histórie a pri uzatváraní poistnej zmluvy zisťujú, či prišlo v danej oblasti v minulosti k povodni alebo záplave. Ďalšie zas môže zaujímať, či sa nehnuteľnosť nachádza do určitej vzdialenosti alebo výšky od vodného toku. A nájdu sa aj také poisťovne, ktoré neskúmajú históriu povodní alebo záplav v danej oblasti pred vznikom poistenia, ale skúmajú veľkosť povodne a záplavy pri poistnej udalosti.

 

https://www.youtube.com/watch?v=wofCSLLHGW8

Povodne a suchá, dva problémy s jedným riešením

Štefan Vaľo

PRESTAŇME SI KONEČNE KLAMAŤ!

„Znižovaním emisí skleníkových plynov globálne otepľovanie nezastavíme! Pozrime sa pod vlastné nohy, kde utláčaním pôdy a vytváraním umelých svahov pôdu odvodňujeme. Vysušenú pôdu slnečná energia rýchlo zohreje, čím vzniká globálne otepľovanie!“

Otvorený list slovenským delegátom klimatického samitu v Paríži

 

 

Informujte sa ešte pred kúpou nehnuteľnosti

Očákavajme podanie „Hromadnej žaloby na štát…!“