Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (46)

Motto:

Pretože lokalitu som osobne navštívil za účelom inventarizácie bezstavovcov a môžem potvrdiť jej jedinečnosť v Kremnickom pohorí. Teda nejde len o indikačnú a chránenú rosičku! SR nemôže mať všade CHKO a parky (i keď na to stále má) a preto by na tejto lokalite mal zvíťaziť zdravý rozum-najvyšší stupeň ochrany v štatúte rezervácie a teda maloplošného územia!

Zdroj informácie: diskusia k petícií:

#26

2016-01-14 07:06

https://www.peticie.com/zachranme_pred_barbarmi_unikatne_biotopy_v_kremnickom_pohori

Zdravý rozum Ficovho režimu nevíťazí…, lebo ho niet…!

Tam kde v kultúrnych krajinách majú prírodné rezervácie aby chránili prírodné bohatstvo, mimo iné chránené medzinárodnými dohovormi, tam Ficov režim bezhlavo devastuje a z medzinárodných dohovorov, ktorých je aj Slovensko signatárom, sa doslova vysmieva. Vysmieva sa aj rímskokatolícka cirkev ktorá sa vysmieva svojmu pápežovi a devastuje územia vo svojom vlastníctve, napriek pápežovým výzvam…!

Viac na: https://biotopbartoska.wordpress.com/

Posledný apel Generálneho tajomníka OSN

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/483730-guterres-svet-musi-do-roku-2020-zabranit-nesputanej-klimatickej-zmene/

Guterres: Svet musí do roku 2020 zabrániť nespútanej klimatickej zmene

TASR 11.09.2018 14:12

António Guterres

Generálny tajomník OSN António Guterres (vľavo) varoval, že svet je vystavený „priamej existenčnej hrozbe“ Autor: SITA/AP, Manuel Elias

Generálny tajomník OSN António Guterres varoval, že svet je vystavený „priamej existenčnej hrozbe“ a musí sa rýchlo zbaviť závislosti od fosílnych palív, aby zabránil „nezadržateľnej klimatickej zmene“.

Guterres označil túto krízu za naliehavú a vyzval vlády, aby „prelomili paralýzu“ nečinnosti, pokým nebude neskoro, informovali agentúry AP a DPA.

Klimatická zmena postupuje rýchlejšie než my,“ povedal v pondelok šéf svetovej organizácie v prejave v jej newyorskom sídle. „Musíme zabrzdiť smrtiace emisie skleníkových plynov a dávať impulz klimatickým opatreniam.“

Svet zažíva jednu prírodnú pohromu za druhou

Guterres zdôraznil, že ľudia všade na svete zažívajú rekordné teploty, pričom extrémne vlny horúčav, lesné požiare, búrky a záplavy „zanechávajú za sebou smrť a devastáciu“.

Ešte jeden citát zo slov Generálneho tajomníka OSN:

Ak nenastane zmena, môže prísť „temná a nebezpečná budúcnosť“

„Musíme rýchlo ukončiť našu závislosť od fosílnych palív. Musíme ich nahradiť čistou energiou z vody, vetra a slnka. Musíme zastaviť odlesňovanie, obnoviť degradované lesy a zmeniť to, ako farmárčime,“ vyzval s tým, že alternatívou je „temná a nebezpečná budúcnosť“.

„Ak nezmeníme naše smerovanie do roku 2020, riskujeme, že premeškáme bod, v ktorom sa môžeme vyhnúť nezadržateľnej klimatickej zmene – s katastrofálnymi dôsledkami pre ľudí a všetky prírodné systémy, ktoré nás udržujú nažive,“ varoval.

„Od toho, ako sa postavíme ku klimatickej výzve, nezávisí nič menej než naša budúcnosť a osud ľudstva,“ vyhlásil Guterres.

Dodal, že s cieľom urobiť z klimatických opatrení prioritu medzinárodnej agendy zvolá na september 2019 klimatický summit svetových lídrov. Nabádať ich na zvýšenie aktivít bude aj na tohtoročnom Valnom zhromaždení OSN o dva týždne.

Úplný článok je v uvedenom zdroji

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (53)

20.08.2019

Prečo je režim nezodpovedný... ! Citujem z článku novinára Andreja Baráta z redakcie Pravda. Jurica: Dnes verejnosti prekážajú v lesoch aj biologické postreky Andrej Barát, Pravda 25.07.2019 viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát

28.07.2019

Klímu by mohlo zachrániť sadenie stromov, tvrdí švajčiarska štúdia ČTK 04.07.2019 22:38 Najúčinnejším opatrením k záchrane klímy je zalesňovanie. Tvrdí to štúdia technickej vysokej viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (51)

13.05.2019

Rozpor medzi Ústavou SR a Banským zákonom Tibor Ivan <tivan45@gmail.com> 16. 5. 2016 12:26 komu: upv@nrsr.sk, robert_madej@nrsr.sk, pzp@nrsr.sk, podatelna@enviro.gov.sk Odosieleteľ: Tibor viac »

blesk v noci

Blesk v poľských Tatrách zabil niekoľko ľudí, viacerých zranil

22.08.2019 15:51

Niekoľko mŕtvych a zranených hlásia z poľskej strany Západných Tatier po tom, ako región zasiahla búrka s bleskami.

Marian Kočner

Threema: Policajti mali Kočnerovi donášať informácie o jeho kauzách aj Kuciakovej vražde

22.08.2019 15:34

Komunikácia cez aplikáciu Threema ukazuje, že Kočner mal informáciu aj o tom, že bude mať vo firme policajnú raziu.

islamský štát, sýria, militanti, bojovníci, povstalci, ozbrojenci, konvoj

V Izraeli obvinili dvoch Arabov z terorizmu, jeden študoval na Slovensku

22.08.2019 14:49

Dvojicu mladíkov, z ktorých jeden študoval medicínu na Slovensku, zatkli ešte v júli tohto roku.

nemecko, CHEMNITZ, polícia, súd, alaa, sýrčan

Za dobodanie Nemca v Chemnitzi má ísť Sýrčan na 9,5 roka do väzenia

22.08.2019 14:29

Prípad v meste neďaleko českých hraníc vyvolal rozsiahle demonštrácie, ktorých sa vo veľkom zúčastnili aj pravicoví radikáli.