Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (43)

Česká novinárka po návrate mobilu (z tlače dnešných dní)

Hovorkyňa úradu špeciálnej prokuratúry Tökölyová:

V danom prípade, keď ide o poškodeného – novinára, by rovnako malo byť hlavným cieľom jeho kolegov novinárov, aby boli riadne a včas zaistené všetky dôkazy, ktoré napomôžu odhaleniu a potrestaniu páchateľov tohto trestného činu. Sme presvedčení, že svedkyňa v súlade so svojimi verejnými vyhláseniami bude ďalej napomáhať orgánom činným v trestnom konaní pri objasňovaní predmetného trestného činu a v tomto smere poskytne aj nevyhnutnú spoluprácu,”

Vo vyšetrovaní brutálnej vraždy zrejme nedošlo doteraz k žiadnemu posunu. Najhorúcejšou stopou bola stopa od medzinárodne stíhaného mafiána Vadalu, cez Troškovú a Jasaňa až k vládnucemu SMER -u, cez asistentku predsedu vlády až po vtedajšieho premiéra Fica. Ale horúceho podozrivého Vadalu, ktorý bol podozrivý že sa dopustil aj ďalších trestných činov na území Slovenska, náhle a bez dôkladného vyšetrenia, odovzdali náhle orgány štátu talianskym vyšetrovacím orgánom. Prečo najskôr Vadalu nepodrobili trestnému stíhaniu na Slovensku a až po prípadnom odpykaní trestu ho nevydali Talianom, je záhada, neobvyklá záhada, ktorá navodzuje podozrenie že sa ho Slovensko z nejakých dôvodov potrebovalo zbaviť.

Už som na to upozorňoval, a asi k tomu nedošlo, že vyšetrovatelia vraždy mali ihneď zadržať mobily Troškovej a Jasoňa, po odchode z funkcií aj Ficovi a Kaliňákovi. Zrejme sa nič také nestalo a tak možnú stopu bolo možné mariť až do 31. mája 2018. Po tomto dni odstúpil aj policajný prezident Gašpar, ktorý podľa jeho slov vlastne v policajnom zbore iba zabezpečoval toaletný papier, aby vyšetrovatelia mohli kľudne pracovať, a to v hodnosti generála…! Veríme mu…!

Opäť z dobovej tlače:

Úrad špeciálnej prokuratúry zdôrazňuje, že cieľom získania časti komunikácie medzi českou novinárkou Pavlou Holcovou a zavraždeným Jánom Kuciakom bolo výhradne získanie objektívnych dôkazov, ktoré môžu napomôcť pri vyšetrovaní trestného činu a nie porušenie práv novinárky.

A žiadna správa o tom že boli odobraté mobily osobám uvedeným vyššie.

A prečo sa záhadne na to nespytujú novinári…? Zo strachu, že môžu dopadnúť ako Ján Kuciak a jeho priateľka…?!

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (53)

20.08.2019

Prečo je režim nezodpovedný... ! Citujem z článku novinára Andreja Baráta z redakcie Pravda. Jurica: Dnes verejnosti prekážajú v lesoch aj biologické postreky Andrej Barát, Pravda 25.07.2019 viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát

28.07.2019

Klímu by mohlo zachrániť sadenie stromov, tvrdí švajčiarska štúdia ČTK 04.07.2019 22:38 Najúčinnejším opatrením k záchrane klímy je zalesňovanie. Tvrdí to štúdia technickej vysokej viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (51)

13.05.2019

Rozpor medzi Ústavou SR a Banským zákonom Tibor Ivan <tivan45@gmail.com> 16. 5. 2016 12:26 komu: upv@nrsr.sk, robert_madej@nrsr.sk, pzp@nrsr.sk, podatelna@enviro.gov.sk Odosieleteľ: Tibor viac »

islamský štát, sýria, militanti, bojovníci, povstalci, ozbrojenci, konvoj

V Izraeli obvinili dvoch Arabov z terorizmu, jeden študoval na Slovensku

22.08.2019 14:49

Dvojicu mladíkov, z ktorých jeden študoval medicínu na Slovensku, zatkli ešte v júli tohto roku.

nemecko, CHEMNITZ, polícia, súd, alaa, sýrčan

Za dobodanie Nemca v Chemnitzi má ísť Sýrčan na 9,5 roka do väzenia

22.08.2019 14:29

Prípad v meste neďaleko českých hraníc vyvolal rozsiahle demonštrácie, ktorých sa vo veľkom zúčastnili aj pravicoví radikáli.

pochod za Jána a Martinu, Trenčín

Žreb prisúdil Námestie SNP na výročie vraždy Kuciaka strane SaS

22.08.2019 14:27

Dva roky od vraždy novinára a jeho snúbenice si pripomenieme týždeň pred parlamentnými voľbami.

Veľký protikorupčný pochod

GRECO: Slovensko musí zlepšiť prevenciu korupcie v radoch politikov a polície

22.08.2019 14:08

Správa upozornila, že existuje niekoľko systémových nedostatkov, ktoré si vyžadujú naliehavú pozornosť.