Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (38)

Posledný zúfalý pokus o udržanie sa Ficovho režimu…

Pokus o udržanie sa odohral včera (streda 22.03.2018) o 17:00 hodine pred prezidentským palácom v Bratislave, zhromaždením pod „Slovensko si nedáme – nechceme štátny prevrat…!“. Zhromaždenie sa konalo nepochybne na základe výziev koalície, veď piár (Public Relation) manažér Viktor Stromček v každej televíznej debate zdôrazňoval, že na strane „ulice…“ je len niečo cez stodvadsať tisíc občanov, ktorí sa za posledné týždne zúčastnili protestov proti Ficovmu režimu. Včera Stromček dostal priamo do tváre odpoveď, na režimnom zhromaždení sa podľa novinárov zúčastnilo asi dvesto protestujúcich, a to vrátane nestranných zvedavcov či náhodných okolo idúcich… Inými slovami režimné fiasko…!

A to napriek tomu údajnému „úspešnému príbehu“ desaťročného vládnutia Ficovho režimu. Sympatická hlásateľka RTVS Janetta Š. večerné správy ešte donedávna denno denne začínala slovami „ekonomike sa darí, nezamestnanosť klesá, rast HDP sa odhaduje nad 3,5 percenta…“.

Čo sa však skrýva pod úspešným rastom HDP (Hrubý Domáci Produkt) ministra financií Petra Kažimíra a tým aj celého režimu.

HDP je len štatisticky naskladaná hodnota prírastku všetkých ekonomických hodnôt vytvorených v štáte. Keď túto pyramídu začneme rozoberať, tak zistíme že v podstatnej časti zmizne v ziskoch zahraničných spoločností, len asi 40 % zostane k užitiu vlastného štátu vrátane miezd občanov. Keďže táto zložka dlhodobo stagnuje, rast HDP nemá pre občanov a štát žiaden význam, rast si odnesú vlastníci zahraničných firiem…!

Podobne je to so zadĺženosťou štátu voči HDP, zadĺženosť klesá pretože HDP rastie, ale absolútny dlh narastá a tento bude nutné vrátiť vrátane úrokov. A z rastúceho HDP to nebude možné, lebo štátny podiel na ňom klesá…!

Tak to je ten „úspešný príbeh“ v podaní Petra Kažimíra, ktorý sa opätovne uchádza o kreslo ministra financií v Pellegriniho vláde…!

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (44)

14.06.2018

Motto: Kam nemôže čert, tam pošle Sakovú...! Denisa Saková, predtým ako sa stala ministerkou vnútra bola štátnou tajomníčkou na tom istom ministerstve, vtedy riadenom ministrom Kaliňákom. viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (43)

06.06.2018

Česká novinárka po návrate mobilu (z tlače dnešných dní) Hovorkyňa úradu špeciálnej prokuratúry Tökölyová: “V danom prípade, keď ide o poškodeného – novinára, by rovnako malo byť viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (42)

07.05.2018

Zatiaľ čo v kostole v Gregorovciach pri Prešove, miesto tedeum pripravovali na sobotu 5. mája rekviem, na deň kedy mali mať sobáš zavraždení Ján a Martina, a k oltáru miesto nich boli položené viac »

mafia, polícia

V Nemecku má 'Ndrangheta už podobné štruktúry ako v Taliansku

18.07.2018 20:12

Podľa poznatkov úradu DIA je v Nemecku mimoriadne zaujímavou lokalitou pre túto odnož mafie s ohľadom na obchod s drogami prístav v Hamburgu.

Wilbur Ross

USA vyšetrujú vplyv dovozu uránu na národnú bezpečnosť

18.07.2018 19:29

Vyšetrovanie by mohlo viesť k zavedeniu nových ciel alebo kvót.

Maria butina

Moskva: Zatknutie Butinovej bolo starostlivo naplánované

18.07.2018 19:08

Zatknutie ruskej občianky Marie Butinovej v Spojených štátoch malo znehodnotiť stretnutie lídrov Ruska a USA Vladimira Putina a Donalda Trumpa.

maria patakyová, dúhový pride

Smer sa roztržke medzi SNS a Mostom-Híd len prizerá

18.07.2018 18:56

Prestrelka slov alebo základ vážneho sporu v koalícii, ktorý neskôr môže eskalovať? Postoj k právam homosexuálov rozdeľuje dve koaličné strany SNS a Most-Híd.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 66
Celková čítanosť: 91099x
Priemerná čítanosť článkov: 1380x

Autor blogu

Kategórie