Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (38)

Posledný zúfalý pokus o udržanie sa Ficovho režimu…

Pokus o udržanie sa odohral včera (streda 22.03.2018) o 17:00 hodine pred prezidentským palácom v Bratislave, zhromaždením pod „Slovensko si nedáme – nechceme štátny prevrat…!“. Zhromaždenie sa konalo nepochybne na základe výziev koalície, veď piár (Public Relation) manažér Viktor Stromček v každej televíznej debate zdôrazňoval, že na strane „ulice…“ je len niečo cez stodvadsať tisíc občanov, ktorí sa za posledné týždne zúčastnili protestov proti Ficovmu režimu. Včera Stromček dostal priamo do tváre odpoveď, na režimnom zhromaždení sa podľa novinárov zúčastnilo asi dvesto protestujúcich, a to vrátane nestranných zvedavcov či náhodných okolo idúcich… Inými slovami režimné fiasko…!

A to napriek tomu údajnému „úspešnému príbehu“ desaťročného vládnutia Ficovho režimu. Sympatická hlásateľka RTVS Janetta Š. večerné správy ešte donedávna denno denne začínala slovami „ekonomike sa darí, nezamestnanosť klesá, rast HDP sa odhaduje nad 3,5 percenta…“.

Čo sa však skrýva pod úspešným rastom HDP (Hrubý Domáci Produkt) ministra financií Petra Kažimíra a tým aj celého režimu.

HDP je len štatisticky naskladaná hodnota prírastku všetkých ekonomických hodnôt vytvorených v štáte. Keď túto pyramídu začneme rozoberať, tak zistíme že v podstatnej časti zmizne v ziskoch zahraničných spoločností, len asi 40 % zostane k užitiu vlastného štátu vrátane miezd občanov. Keďže táto zložka dlhodobo stagnuje, rast HDP nemá pre občanov a štát žiaden význam, rast si odnesú vlastníci zahraničných firiem…!

Podobne je to so zadĺženosťou štátu voči HDP, zadĺženosť klesá pretože HDP rastie, ale absolútny dlh narastá a tento bude nutné vrátiť vrátane úrokov. A z rastúceho HDP to nebude možné, lebo štátny podiel na ňom klesá…!

Tak to je ten „úspešný príbeh“ v podaní Petra Kažimíra, ktorý sa opätovne uchádza o kreslo ministra financií v Pellegriniho vláde…!

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (49)

10.12.2018

Keď pred asi štyritisíc rokmi šiel Feníčan na trh aby predal ťavu a kúpil štyri ovce, prišlo mu divné prečo má vymeniť ťavu za štyri ovce, keď iní berú za jednu ťavu desať. Desať viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (48)

15.10.2018

Kedy odtečie posledná kvapka vody z územia Slovenska možno už počítať nie na milióny rokov, ani na tisíce, ale už na dni. Pozrite sa na naše rieky či potoky, voda z nich zo dňa na deň mizne viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (47)

24.09.2018

Motto: „Vyhraj voľby a môžeš všetko...!“ Róbert Fico, slovenský politik a veľký mysliteľ vlastnou hlavou. V minulých dňoch navštívila naše občianske združenie „Kremnické vrchy pre viac »

triblavina,kamion,dialnica D1

Súvislá diaľnica do Košíc bude skôr cez Maďarsko ako cez Slovensko

11.12.2018 21:23

Bratislava a Košice budú prepojené súvislou diaľnicou minimálne o päť rokov skôr cez územie Maďarska než cez Slovensko.

štrasburg, streľba

Na vianočných trhoch v Štrasburgu sa strieľalo, hlásia jednu obeť

11.12.2018 21:17, aktualizované: 21:41

Útočník je na úteku.

francúzsko, žlté vesty

Egyptská vláda údajne zakázala predaj žltých viest v obavách z demonštrácií

11.12.2018 20:27

Zakázané predávať žlté vesty majú obchodníci jednotlivcom, nie firmám.

donald trump

USA zaradili Pakistan na zoznam krajín porušujúcich náboženské slobody

11.12.2018 19:32

Presun na čiernu listinu umožňuje, aby USA na Pakistan uvalili sankcie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 110835x
Priemerná čítanosť článkov: 1561x

Autor blogu

Kategórie