Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (38)

Posledný zúfalý pokus o udržanie sa Ficovho režimu…

Pokus o udržanie sa odohral včera (streda 22.03.2018) o 17:00 hodine pred prezidentským palácom v Bratislave, zhromaždením pod „Slovensko si nedáme – nechceme štátny prevrat…!“. Zhromaždenie sa konalo nepochybne na základe výziev koalície, veď piár (Public Relation) manažér Viktor Stromček v každej televíznej debate zdôrazňoval, že na strane „ulice…“ je len niečo cez stodvadsať tisíc občanov, ktorí sa za posledné týždne zúčastnili protestov proti Ficovmu režimu. Včera Stromček dostal priamo do tváre odpoveď, na režimnom zhromaždení sa podľa novinárov zúčastnilo asi dvesto protestujúcich, a to vrátane nestranných zvedavcov či náhodných okolo idúcich… Inými slovami režimné fiasko…!

A to napriek tomu údajnému „úspešnému príbehu“ desaťročného vládnutia Ficovho režimu. Sympatická hlásateľka RTVS Janetta Š. večerné správy ešte donedávna denno denne začínala slovami „ekonomike sa darí, nezamestnanosť klesá, rast HDP sa odhaduje nad 3,5 percenta…“.

Čo sa však skrýva pod úspešným rastom HDP (Hrubý Domáci Produkt) ministra financií Petra Kažimíra a tým aj celého režimu.

HDP je len štatisticky naskladaná hodnota prírastku všetkých ekonomických hodnôt vytvorených v štáte. Keď túto pyramídu začneme rozoberať, tak zistíme že v podstatnej časti zmizne v ziskoch zahraničných spoločností, len asi 40 % zostane k užitiu vlastného štátu vrátane miezd občanov. Keďže táto zložka dlhodobo stagnuje, rast HDP nemá pre občanov a štát žiaden význam, rast si odnesú vlastníci zahraničných firiem…!

Podobne je to so zadĺženosťou štátu voči HDP, zadĺženosť klesá pretože HDP rastie, ale absolútny dlh narastá a tento bude nutné vrátiť vrátane úrokov. A z rastúceho HDP to nebude možné, lebo štátny podiel na ňom klesá…!

Tak to je ten „úspešný príbeh“ v podaní Petra Kažimíra, ktorý sa opätovne uchádza o kreslo ministra financií v Pellegriniho vláde…!

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (41)

18.04.2018

Premiér (dočasne poverený prezidentom) Pellegrini veľmi rýchlo hovorí, ale o to pomalšie si uvedomuje svoje dočasné pôsobenie vo funkcií. Občania zvrhnutím Ficovej vlády zvrhli aj Ficov režim, viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (40)

10.04.2018

Propagandisti Ficovho režimu dennodenne opakujú že mládež ktorá organizuje protesty ani nevie čo chce tým dosiahnuť. Dokonca sa s nimi stretol policajný prezident Gašpar, a vraj nevedeli čo viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (39)

27.03.2018

Ako nesvojprávne cvičené opice na povely dvoch signalizátorov fungujúcich ako semafory, hlasovalo osemdesiat jeden poslancov koalície vo včerajšom (pondelok 26.03.2018) hlasovaní o vyslovení viac »

Andrea Nahlesová

Náhradou Schulza na čele SPD je Andrea Nahlesová

22.04.2018 15:33

Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) má prvýkrát vo svojej takmer 155-ročnej histórii za predsedníčku ženu.

Kuciak vražda vyšetrovanie Gašpar

Návrh zákona o zmene menovania prezidenta PZ je kamufláž, tvrdí Krajniak

22.04.2018 15:21

K téme odstupujúceho policajného prezidenta Tibora Gašpara sa vyjadril, že to vníma ako dobrý krok.

portugalsko, poziar

Oheň v lese pri obci Sihla hasiči uhasili,územie kontrolujú zamestnanci Lesov SR

22.04.2018 15:18

Požiar podľa informácií z Prezídia HaZZ zasiahol plochu približne troch hektárov.

armáda, vojaci

Mechanizovaná brigáda je pripravená plniť úlohy, je však potrebné vymeniť zastaralú výzbroj

22.04.2018 15:12

Od 1. januára 2018 je 2. mechanizovaná brigáda, ako aj ďalšie pričlenené jednotky, v prípade požiadavky Severoatlantickej aliancie pripravená plniť úlohy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 83132x
Priemerná čítanosť článkov: 1320x

Autor blogu

Kategórie