Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (38)

Posledný zúfalý pokus o udržanie sa Ficovho režimu…

Pokus o udržanie sa odohral včera (streda 22.03.2018) o 17:00 hodine pred prezidentským palácom v Bratislave, zhromaždením pod „Slovensko si nedáme – nechceme štátny prevrat…!“. Zhromaždenie sa konalo nepochybne na základe výziev koalície, veď piár (Public Relation) manažér Viktor Stromček v každej televíznej debate zdôrazňoval, že na strane „ulice…“ je len niečo cez stodvadsať tisíc občanov, ktorí sa za posledné týždne zúčastnili protestov proti Ficovmu režimu. Včera Stromček dostal priamo do tváre odpoveď, na režimnom zhromaždení sa podľa novinárov zúčastnilo asi dvesto protestujúcich, a to vrátane nestranných zvedavcov či náhodných okolo idúcich… Inými slovami režimné fiasko…!

A to napriek tomu údajnému „úspešnému príbehu“ desaťročného vládnutia Ficovho režimu. Sympatická hlásateľka RTVS Janetta Š. večerné správy ešte donedávna denno denne začínala slovami „ekonomike sa darí, nezamestnanosť klesá, rast HDP sa odhaduje nad 3,5 percenta…“.

Čo sa však skrýva pod úspešným rastom HDP (Hrubý Domáci Produkt) ministra financií Petra Kažimíra a tým aj celého režimu.

HDP je len štatisticky naskladaná hodnota prírastku všetkých ekonomických hodnôt vytvorených v štáte. Keď túto pyramídu začneme rozoberať, tak zistíme že v podstatnej časti zmizne v ziskoch zahraničných spoločností, len asi 40 % zostane k užitiu vlastného štátu vrátane miezd občanov. Keďže táto zložka dlhodobo stagnuje, rast HDP nemá pre občanov a štát žiaden význam, rast si odnesú vlastníci zahraničných firiem…!

Podobne je to so zadĺženosťou štátu voči HDP, zadĺženosť klesá pretože HDP rastie, ale absolútny dlh narastá a tento bude nutné vrátiť vrátane úrokov. A z rastúceho HDP to nebude možné, lebo štátny podiel na ňom klesá…!

Tak to je ten „úspešný príbeh“ v podaní Petra Kažimíra, ktorý sa opätovne uchádza o kreslo ministra financií v Pellegriniho vláde…!

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (46)

12.09.2018

Motto: Pretože lokalitu som osobne navštívil za účelom inventarizácie bezstavovcov a môžem potvrdiť jej jedinečnosť v Kremnickom pohorí. Teda nejde len o indikačnú a chránenú rosičku! viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (45)

23.07.2018

Motto: Kam nemôže čert, tam pošle ženu...! Kam nemôže sám diabol, tam pošle Sakovú...! Už od septembra 2016 dôkazne upozorňujem občanov na nebezpečie Ficovho režimu. Ale ani v najhoršom viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (44)

14.06.2018

Motto: Kam nemôže čert, tam pošle Sakovú...! Denisa Saková, predtým ako sa stala ministerkou vnútra bola štátnou tajomníčkou na tom istom ministerstve, vtedy riadenom ministrom Kaliňákom. viac »

Jean-Claude Juncker

Juncker: Platiť dolármi v rámci Európskej únie je absurdné

22.09.2018 11:22

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker pokladá používanie amerického dolára ako platobného prostriedku vnútri Európskej únie za absurdnosť.

kábul, afganistan, útok, terorizmus

Trhavina nastražená Talibanom usmrtila v Afganistane deväť detí

22.09.2018 11:10

Výbušnina bola pri kontrolnom stanovišti a jej úlohou bolo usmrtiť príslušníkov bezpečnostných jednotiek.

peniaze, domino, riziko, investícia, investor

USA a Čína spolu nehovoria. Peking ruší obchodné rokovania

22.09.2018 10:32

Čína zrušila obchodné rozhovory so Spojenými štátmi, ktoré sa mali uskutočniť počas nasledujúcich dní, tvrdí The Wall Street Journal.

florence, záplavy

Vyčíňanie hurikánu Florence má v USA už 45 obetí

22.09.2018 10:20

Zasiahnuté regióny sa stále stretávajú so záplavami a úrady naďalej vyhlasujú evakuácie pre nové oblasti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 98729x
Priemerná čítanosť článkov: 1452x

Autor blogu

Kategórie