Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (31)

Po tom ako Ficov režim za účasti bývalého ministra životného prostredia a teraz hospodárstva Petra Žigu, vyplienil slovenské lesy a pozmenil tým aj vodnozáchytný režim lesov, môžeme dopadnúť rovnako ako Juhoafrická republika. Ako dopadla JAR sa dočítate na:

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/456504-kapskemu-mestu-hrozi-katastrofa-totalny-nedostatok-vody/

Kapskému Mestu hrozí katastrofa – totálny nedostatok vody

TASR 29.01.2018 14:51

Vyprahnutý hlavný zásobník vody Kapského mesta v JAR. Autor: SITA/AP

Kapské Mesto v Juhoafrickej republike (JAR) sa v pondelok začalo pripravovať na 12. apríl, keď by sa mali tejto turistickej metropole podľa odhadov vyčerpať zásoby vody.

Vo vyprahnutom meste začalo v pondelok fungovať operačné stredisko na riešenie katastrof. „Logistika operačného plánu“ bude v tomto úrade v kompetencii 86-tich pracovníkov, povedala pre DPA hovorkyňa Kapského Mesta. Úrady určia 200 distribučných miest, kde budú môcť občania získať prídel 25 litrov vody na osobu a deň. Dodávky sa budú prerozdeľovať pod policajným a vojenským dohľadom. S cieľom predísť hroziacej katastrofe obmedzia sa od 1. februára dodávky vody na 50 litrov na osobu a deň. V súčasnosti je to 87 litrov. V meste sa aktuálne minie 600 miliónov litrov vody denne. Aby sa predišlo úplnému vyčerpaniu zásob vody v meste, musí byť celková denná spotreba vody do 450 miliónov litrov. Okrem znižovania bežnej spotreby vody v domácnostiach pripravuje mesto aj plány na odsoľovanie či efektívnejšie využívanie spodných vodných zdrojov či recykláciu vody. Kapské Mesto ležiace na južnej pologuli, je v súčasnosti uprostred leta, pričom obdobie dažďov by malo nastať v máji alebo v júni.

Ficov šamanizmus

Kedysi bol známy sovietsky akademik Lysenko, presnejšie s titulom šaman, ktorý mal vypestovať za polárnym kruhom kukuricu vysokú tri metre… Slovenskí šamani Fico a Žiga sa rozhodli že ročné prírastky drevnej hmoty sa za desať rokov Ficovho šamanizmu musia zvýšiť o osemdesiat percent. A presne aj o toľko zvýšili ťažbu všetkých drevín. Šamanské zaklínadlo nevyšlo, Tu nejde len od drevo, ale aj o iné funkcie lesa, najmä o zadržiavanie vody. Za krátko bude musieť prokuratúra začať s vyšetrovaním či nedošlo k poškodeniu životného prostredia až na úrovni všeobecného ohrozenia, a kto všetko dal k takému bezbrehému plieneniu súhlas…!

Ďalší šaman minister Richter, rozprúdil už niekoľko týždňové diskusie o trinástych či štrnástych platoch. Slabšie mysliaci ľudia aj jemu na tento šamanizmus opäť naleteli, totiž si neuvedomujú že to čo budú mať v tých mimoriadnych výplatách musí zamestnávateľ na ich mzdách ušetriť počas roka v mesačných mzdách, mzdový ročný balík u každého zamestnávateľa je len jeden. Aj s tou štatistikou zamestnanosti je zrejme šamanizmus, stačí sa spýtať, kde sa podelo tých viac ako stotisíc nezamestnaných Rómov a desiatky pribúdajúcich denne po dosiahnutí osemnástich rokov…? To je ako ten hlavný šaman keď sľuboval odškodniť sporiteľov v skrachovaných nebankovkách, alebo ukončenie dialnice D1 do roku 2010…?! A ďalších podobných šamanov je celá rada, šamanka spravodlivosti, školstva, pôdohospodárstva, šaman hospodárstva, financií, životného prostredia, dopravy…atd.

Ale Ficovmu šamanizmu hrozí katastrofálny koniec, na verejnosť prenikla správa, že na deň 18. apríla 2018 sa na Slovensku pripravuje generálny štrajk, s ktorým súhlasia aj odborové centrály aj zamestnávatelia. Bude to však dvojhodinový politický štrajk, odborári nebudú účastníkmi ale len sprostredkovatelia medzi štrajkujúcimi a zamestnávateľmi, ktorí si zmeškaný pracovný čas nadpracujú práve v čase keď to najviac budú potrebovať zamestnávatelia.

Zrejme všetkým došla trpezlivosť a chcú vyriecť. Dosť bolo Ficovho šamanizmu…!

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (42)

07.05.2018

Zatiaľ čo v kostole v Gregorovciach pri Prešove, miesto tedeum pripravovali na sobotu 5. mája rekviem, na deň kedy mali mať sobáš zavraždení Ján a Martina, a k oltáru miesto nich boli položené viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (41)

18.04.2018

Premiér (dočasne poverený prezidentom) Pellegrini veľmi rýchlo hovorí, ale o to pomalšie si uvedomuje svoje dočasné pôsobenie vo funkcií. Občania zvrhnutím Ficovej vlády zvrhli aj Ficov režim, viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (40)

10.04.2018

Propagandisti Ficovho režimu dennodenne opakujú že mládež ktorá organizuje protesty ani nevie čo chce tým dosiahnuť. Dokonca sa s nimi stretol policajný prezident Gašpar, a vraj nevedeli čo viac »

futbal LM

Kyjevské metro zastavila pred futbalovým finále falošná hrozba

26.05.2018 14:41, aktualizované: 14:45

Dopravný podnik v Kyjeve z dôvodu bombovej hrozby uzavrel päť staníc metra v centre mesta.

mun, kim

Lídri Severnej a Južnej Kórey sa opäť stretli v pohraničí

26.05.2018 13:43, aktualizované: 14:45

Lídri si otvorene vymenili názory, ako plniť Pchanmundžomskú deklaráciu z 27. apríla a usporiadať úspešný severokórejsko-americký summit.

Gazprom

Po urovnaní sporu s Bruselom môže byť Gazprom v EÚ ešte mocnejší

26.05.2018 13:41

Dodávky plynu z Ruska zostanú atraktívnejšie ako iné alternatívy, napríklad drahé nové prípojky, alebo dodávky skvapalneného plynu.

Graf

Agentúra Moody's skúma Taliansko, možno mu zníži rating

26.05.2018 13:37

Najnovší politický vývoj v Taliansku začína vyvolávať znepokojenie aj ratingových agentúr.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 64
Celková čítanosť: 86171x
Priemerná čítanosť článkov: 1346x

Autor blogu

Kategórie