Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (31)

Po tom ako Ficov režim za účasti bývalého ministra životného prostredia a teraz hospodárstva Petra Žigu, vyplienil slovenské lesy a pozmenil tým aj vodnozáchytný režim lesov, môžeme dopadnúť rovnako ako Juhoafrická republika. Ako dopadla JAR sa dočítate na:

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/456504-kapskemu-mestu-hrozi-katastrofa-totalny-nedostatok-vody/

Kapskému Mestu hrozí katastrofa – totálny nedostatok vody

TASR 29.01.2018 14:51

Vyprahnutý hlavný zásobník vody Kapského mesta v JAR. Autor: SITA/AP

Kapské Mesto v Juhoafrickej republike (JAR) sa v pondelok začalo pripravovať na 12. apríl, keď by sa mali tejto turistickej metropole podľa odhadov vyčerpať zásoby vody.

Vo vyprahnutom meste začalo v pondelok fungovať operačné stredisko na riešenie katastrof. „Logistika operačného plánu“ bude v tomto úrade v kompetencii 86-tich pracovníkov, povedala pre DPA hovorkyňa Kapského Mesta. Úrady určia 200 distribučných miest, kde budú môcť občania získať prídel 25 litrov vody na osobu a deň. Dodávky sa budú prerozdeľovať pod policajným a vojenským dohľadom. S cieľom predísť hroziacej katastrofe obmedzia sa od 1. februára dodávky vody na 50 litrov na osobu a deň. V súčasnosti je to 87 litrov. V meste sa aktuálne minie 600 miliónov litrov vody denne. Aby sa predišlo úplnému vyčerpaniu zásob vody v meste, musí byť celková denná spotreba vody do 450 miliónov litrov. Okrem znižovania bežnej spotreby vody v domácnostiach pripravuje mesto aj plány na odsoľovanie či efektívnejšie využívanie spodných vodných zdrojov či recykláciu vody. Kapské Mesto ležiace na južnej pologuli, je v súčasnosti uprostred leta, pričom obdobie dažďov by malo nastať v máji alebo v júni.

Ficov šamanizmus

Kedysi bol známy sovietsky akademik Lysenko, presnejšie s titulom šaman, ktorý mal vypestovať za polárnym kruhom kukuricu vysokú tri metre… Slovenskí šamani Fico a Žiga sa rozhodli že ročné prírastky drevnej hmoty sa za desať rokov Ficovho šamanizmu musia zvýšiť o osemdesiat percent. A presne aj o toľko zvýšili ťažbu všetkých drevín. Šamanské zaklínadlo nevyšlo, Tu nejde len od drevo, ale aj o iné funkcie lesa, najmä o zadržiavanie vody. Za krátko bude musieť prokuratúra začať s vyšetrovaním či nedošlo k poškodeniu životného prostredia až na úrovni všeobecného ohrozenia, a kto všetko dal k takému bezbrehému plieneniu súhlas…!

Ďalší šaman minister Richter, rozprúdil už niekoľko týždňové diskusie o trinástych či štrnástych platoch. Slabšie mysliaci ľudia aj jemu na tento šamanizmus opäť naleteli, totiž si neuvedomujú že to čo budú mať v tých mimoriadnych výplatách musí zamestnávateľ na ich mzdách ušetriť počas roka v mesačných mzdách, mzdový ročný balík u každého zamestnávateľa je len jeden. Aj s tou štatistikou zamestnanosti je zrejme šamanizmus, stačí sa spýtať, kde sa podelo tých viac ako stotisíc nezamestnaných Rómov a desiatky pribúdajúcich denne po dosiahnutí osemnástich rokov…? To je ako ten hlavný šaman keď sľuboval odškodniť sporiteľov v skrachovaných nebankovkách, alebo ukončenie dialnice D1 do roku 2010…?! A ďalších podobných šamanov je celá rada, šamanka spravodlivosti, školstva, pôdohospodárstva, šaman hospodárstva, financií, životného prostredia, dopravy…atd.

Ale Ficovmu šamanizmu hrozí katastrofálny koniec, na verejnosť prenikla správa, že na deň 18. apríla 2018 sa na Slovensku pripravuje generálny štrajk, s ktorým súhlasia aj odborové centrály aj zamestnávatelia. Bude to však dvojhodinový politický štrajk, odborári nebudú účastníkmi ale len sprostredkovatelia medzi štrajkujúcimi a zamestnávateľmi, ktorí si zmeškaný pracovný čas nadpracujú práve v čase keď to najviac budú potrebovať zamestnávatelia.

Zrejme všetkým došla trpezlivosť a chcú vyriecť. Dosť bolo Ficovho šamanizmu…!

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (48)

15.10.2018

Kedy odtečie posledná kvapka vody z územia Slovenska možno už počítať nie na milióny rokov, ani na tisíce, ale už na dni. Pozrite sa na naše rieky či potoky, voda z nich zo dňa na deň mizne viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (47)

24.09.2018

Motto: „Vyhraj voľby a môžeš všetko...!“ Róbert Fico, slovenský politik a veľký mysliteľ vlastnou hlavou. V minulých dňoch navštívila naše občianske združenie „Kremnické vrchy pre viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (46)

12.09.2018

Motto: Pretože lokalitu som osobne navštívil za účelom inventarizácie bezstavovcov a môžem potvrdiť jej jedinečnosť v Kremnickom pohorí. Teda nejde len o indikačnú a chránenú rosičku! viac »

Petra Stano Maťašovská, RTVS

Petra Stano Maťašovská rezignovala

15.10.2018 22:51, aktualizované: 23:28

Šéfka rozhlasového spravodajstva RTVS bola autorkou interného dokumentu, ktorý pobúril opozíciu.

Turecko Saudská Arábia novinár zmiznutie konzulát prehľadan

CNN: Saudská Arábia sa prizná k zabitiu Chášakdžího

15.10.2018 22:44

Novinár je nezvestný od svojej návštevy saudskoarabského konzulátu v Istanbule.

kirill

Ruská pravoslávna cirkev prerušila vzťahy s konštantínopolským patriarchátom

15.10.2018 22:16

Ide o protest proti schváleniu žiadosti Ukrajiny o autokefálnu, teda nezávislú cirkev.

Kazakhstan Russia Space Station

Havária ruského Sojuzu mohla byť sabotážou

15.10.2018 21:24

Agentúra RIA Novosti sa odvoláva na anonymný zdroj z ruského kozmického priemyslu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 70
Celková čítanosť: 104915x
Priemerná čítanosť článkov: 1499x

Autor blogu

Kategórie