Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (31)

Po tom ako Ficov režim za účasti bývalého ministra životného prostredia a teraz hospodárstva Petra Žigu, vyplienil slovenské lesy a pozmenil tým aj vodnozáchytný režim lesov, môžeme dopadnúť rovnako ako Juhoafrická republika. Ako dopadla JAR sa dočítate na:

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/456504-kapskemu-mestu-hrozi-katastrofa-totalny-nedostatok-vody/

Kapskému Mestu hrozí katastrofa – totálny nedostatok vody

TASR 29.01.2018 14:51

Vyprahnutý hlavný zásobník vody Kapského mesta v JAR. Autor: SITA/AP

Kapské Mesto v Juhoafrickej republike (JAR) sa v pondelok začalo pripravovať na 12. apríl, keď by sa mali tejto turistickej metropole podľa odhadov vyčerpať zásoby vody.

Vo vyprahnutom meste začalo v pondelok fungovať operačné stredisko na riešenie katastrof. „Logistika operačného plánu“ bude v tomto úrade v kompetencii 86-tich pracovníkov, povedala pre DPA hovorkyňa Kapského Mesta. Úrady určia 200 distribučných miest, kde budú môcť občania získať prídel 25 litrov vody na osobu a deň. Dodávky sa budú prerozdeľovať pod policajným a vojenským dohľadom. S cieľom predísť hroziacej katastrofe obmedzia sa od 1. februára dodávky vody na 50 litrov na osobu a deň. V súčasnosti je to 87 litrov. V meste sa aktuálne minie 600 miliónov litrov vody denne. Aby sa predišlo úplnému vyčerpaniu zásob vody v meste, musí byť celková denná spotreba vody do 450 miliónov litrov. Okrem znižovania bežnej spotreby vody v domácnostiach pripravuje mesto aj plány na odsoľovanie či efektívnejšie využívanie spodných vodných zdrojov či recykláciu vody. Kapské Mesto ležiace na južnej pologuli, je v súčasnosti uprostred leta, pričom obdobie dažďov by malo nastať v máji alebo v júni.

Ficov šamanizmus

Kedysi bol známy sovietsky akademik Lysenko, presnejšie s titulom šaman, ktorý mal vypestovať za polárnym kruhom kukuricu vysokú tri metre… Slovenskí šamani Fico a Žiga sa rozhodli že ročné prírastky drevnej hmoty sa za desať rokov Ficovho šamanizmu musia zvýšiť o osemdesiat percent. A presne aj o toľko zvýšili ťažbu všetkých drevín. Šamanské zaklínadlo nevyšlo, Tu nejde len od drevo, ale aj o iné funkcie lesa, najmä o zadržiavanie vody. Za krátko bude musieť prokuratúra začať s vyšetrovaním či nedošlo k poškodeniu životného prostredia až na úrovni všeobecného ohrozenia, a kto všetko dal k takému bezbrehému plieneniu súhlas…!

Ďalší šaman minister Richter, rozprúdil už niekoľko týždňové diskusie o trinástych či štrnástych platoch. Slabšie mysliaci ľudia aj jemu na tento šamanizmus opäť naleteli, totiž si neuvedomujú že to čo budú mať v tých mimoriadnych výplatách musí zamestnávateľ na ich mzdách ušetriť počas roka v mesačných mzdách, mzdový ročný balík u každého zamestnávateľa je len jeden. Aj s tou štatistikou zamestnanosti je zrejme šamanizmus, stačí sa spýtať, kde sa podelo tých viac ako stotisíc nezamestnaných Rómov a desiatky pribúdajúcich denne po dosiahnutí osemnástich rokov…? To je ako ten hlavný šaman keď sľuboval odškodniť sporiteľov v skrachovaných nebankovkách, alebo ukončenie dialnice D1 do roku 2010…?! A ďalších podobných šamanov je celá rada, šamanka spravodlivosti, školstva, pôdohospodárstva, šaman hospodárstva, financií, životného prostredia, dopravy…atd.

Ale Ficovmu šamanizmu hrozí katastrofálny koniec, na verejnosť prenikla správa, že na deň 18. apríla 2018 sa na Slovensku pripravuje generálny štrajk, s ktorým súhlasia aj odborové centrály aj zamestnávatelia. Bude to však dvojhodinový politický štrajk, odborári nebudú účastníkmi ale len sprostredkovatelia medzi štrajkujúcimi a zamestnávateľmi, ktorí si zmeškaný pracovný čas nadpracujú práve v čase keď to najviac budú potrebovať zamestnávatelia.

Zrejme všetkým došla trpezlivosť a chcú vyriecť. Dosť bolo Ficovho šamanizmu…!

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (30)

21.01.2018

Tentoraz ide občanom skutočne o holé životy o ktoré ich môže pripraviť Ficov režim. Keďže režim zdevastoval za desať rokov vládnutia slovenské lesy natoľko, že v nich nezostáva potravy viac »

Víte Brůžek, von ten Kosík patrně trpí nějakou fóbií. . .

12.01.2018

...jinak by z toho Mali tak nespěchal domů kde ho čeká štrnáct let kriminálu, takto zhodnotil situáciu policajný rada zo štvorky, Vacátko... (film Hříšní lidé města Pražského, rada v viac »

Vysvetlenie tým ktorí neholdujú Mendelovej vedeckej genetike

10.01.2018

V mojom predchádzajúcom BLOG -u som upozornil na to, ako režim zdevastoval mimo iné aj genofond slovenských lesov, čo považujem za najväčší zločin Ficovho režimu. Pre porovnanie je to analogické viac »

Robert Fico

Slovensko neratifikuje Istanbulský dohovor

22.02.2018 13:56

Slovenská republika neratifikuje Istanbulský dohovor. Informoval o tom premiér Roberta Fica. Podľa jeho slov v tejto otázke panuje zhoda v koalícii.

Alexej Navaľnyj

Navaľného a jeho spolupracovníka Volkova opäť zadržala ruská polícia

22.02.2018 13:55

Navaľnyj sa v posledných mesiacoch dostal do rúk ruskej polície veľmi často, a to v súvislosti s protestnými zhromaždeniami.

fajcenie, cigareta

Státisíce Rakúšanov sú proti plánu nezaviesť zákaz fajčenia v reštauráciách

22.02.2018 13:46

V Rakúsku, ktoré je na treťom mieste v počte fajčiarov v Európskej únii, ročne zomrie na následky konzumácie tabakových výrobkov 13 000 ľudí.

László Sólymos

Slovensko a Česko nechcú byť skládkovými veľmocami

22.02.2018 13:14

Slovensko a Česko obmedzia skládkovanie, zhodli sa šéfovia envirorezortov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 65095x
Priemerná čítanosť článkov: 1302x

Autor blogu

Kategórie