Založ si blog

Vysvetlenie tým ktorí neholdujú Mendelovej vedeckej genetike

V mojom predchádzajúcom BLOG -u som upozornil na to, ako režim zdevastoval mimo iné aj genofond slovenských lesov, čo považujem za najväčší zločin Ficovho režimu. Pre porovnanie je to analogické k tomu, ako keby režim chcel zvýšiť pôrodnosť našich obyvateľov o osemdesiat percent a to takým (režimným) spôsobom, že by dal nezvratne sterilizovať v priebehu desiatich rokov osemdesiat percent všetkých žien vo veku od šestnásť po štyridsať rokov. A každým rokom aj z tých pribúdajúcich šesťnásťročných to isté percento. Asi takýto je genofondový obraz a jeho dôsledky v súčasnosti v slovenských lesoch, „zvýšením…“ ročného prírastku o osemdesiat percent drevnej hmoty za desať rokov režimu, pôsobením neviditeľného zázraku riadeného prevážne Petrom Žigom…!

Zakladateľ vedeckej genetiky, dnes rozvinutej do takej úrovne, že Mendelovi v 19. storočí sa nemohlo ani snívať. Napriek tomu v jej základoch sa opieral vedecky o matematiku a jeho metodika bola nesporne základom vývoja skúmania genetiky. Je to najviac spomínaný vedec, popri Darwinovi v biovedách na celom svete. Len asi ešte nedorazila na Slovensko k režimu Fica a zdá sa že ani na univerzity za genofondy lesa vedecky zodpovedné (samozrejme česť výnimkám).

Ešte v diskusií spomenutej skutočnosti že ministerka pôdohospodárstva už prijala dve opatrenia na záchranu biotopu hlucháňa. To je samozrejme chválihodné, devastáciou lesov ne celom území Slovenska sú však ohrozené stovky chránených rastlín a živočíchov závislých na biotopoch lesov, a ministerstvo životného prostredia nemá o nich vedecký prehľad a ani sa o jeho spracovanie a ani na podnety nesnaží. Zrejme to vyhovuje ministerstvu aby sa „režimu oddaní“ ľudia bez prekážok mohli rabovať lesy a nerastné bohatstvo zeme.

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (48)

15.10.2018

Kedy odtečie posledná kvapka vody z územia Slovenska možno už počítať nie na milióny rokov, ani na tisíce, ale už na dni. Pozrite sa na naše rieky či potoky, voda z nich zo dňa na deň mizne viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (47)

24.09.2018

Motto: „Vyhraj voľby a môžeš všetko...!“ Róbert Fico, slovenský politik a veľký mysliteľ vlastnou hlavou. V minulých dňoch navštívila naše občianske združenie „Kremnické vrchy pre viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (46)

12.09.2018

Motto: Pretože lokalitu som osobne navštívil za účelom inventarizácie bezstavovcov a môžem potvrdiť jej jedinečnosť v Kremnickom pohorí. Teda nejde len o indikačnú a chránenú rosičku! viac »

Petra Stano Maťašovská, RTVS

Petra Stano Maťašovská rezignovala

15.10.2018 22:51, aktualizované: 23:28

Šéfka rozhlasového spravodajstva RTVS bola autorkou interného dokumentu, ktorý pobúril opozíciu.

Turecko Saudská Arábia novinár zmiznutie konzulát prehľadan

CNN: Saudská Arábia sa prizná k zabitiu Chášakdžího

15.10.2018 22:44

Novinár je nezvestný od svojej návštevy saudskoarabského konzulátu v Istanbule.

kirill

Ruská pravoslávna cirkev prerušila vzťahy s konštantínopolským patriarchátom

15.10.2018 22:16

Ide o protest proti schváleniu žiadosti Ukrajiny o autokefálnu, teda nezávislú cirkev.

Kazakhstan Russia Space Station

Havária ruského Sojuzu mohla byť sabotážou

15.10.2018 21:24

Agentúra RIA Novosti sa odvoláva na anonymný zdroj z ruského kozmického priemyslu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 70
Celková čítanosť: 104924x
Priemerná čítanosť článkov: 1499x

Autor blogu

Kategórie