Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (29)

Róbert Fico odmietol My sme les

29.12.2017 19:24

Zdroj informácie:

https://www.mysmeles.sk/aktuality

Z Úradu vlády nám prišla odpoveď na náš list (čítaj Viac), že sa s nami premiér nestretne a podstúpil náš list na miesto, kde si o lese myslia, že je kukuričné pole – na Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Tak sme všetci a aj slovenská príroda dostali darček pod stromček. Ale ten stromček nám niekto ukradol. Takýto postoj si nezaslúžia ani ľudia, ani naša krásna príroda. ALE MY SME LES a les sa nevzdáva. Napriek tomu a možno práve preto PRAJEME VŠETKÝM PEKNÉ SVIATKY, načerpajte síl, budeme ich všetci potrebovať. Tu je list, ktorý sme odniesli na Úrad vlády a na ktorý sme dostali negatívnu odpoveď…

Fico arogantne odmietol jednať so signatármi výzvy My sme les

Ktorí mu určite chceli vysvetliť v čom je problém a požiadať ho o jeho riešenie. Signatári nie sú žiadni pouliční rebelanti, ktorí by Fica oberali zbytočne o drahocenný čas, ale vedecké osobnosti a vôbec verejne známe osobnosti, ktoré majú nepochybne o probléme relevantné informácie.

https://www.mysmeles.sk/podpora-od-odbornikov-a-vedcov

Režim si zrejme vo všetkom vystačí sám

Má k dispozícií svojho ministra vnútra, ktorý ovláda všeobecnú verejnú správu a políciu, ministerstvo životného prostredia a jeho ministra ktorý ovláda špeciálnu verejnú správu, ako je štátna ochrana prírody, slovenská inšpekcia životného prostredia a najmä posudzovanie žiadostí o ťažbu nerastných surovín ktorú na Slovensku ovládli bývalí zamestnanci ministerstva…! No aj ministra hospodárstva, ktorý ešte ako minister životného prostredia najviac zdevastoval slovenské lesy. A potom je tu ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka ktorá koncepčne obhospodaruje aj slovenské lesy. No a aby sa niekde niečo nešustlo ako trestný čin alebo porušovanie zákonov „našich…“, má režim k dispozícií svojho generálneho prokurátora a doplnením o „našich…“ sudcov aj ústavný súd. Títo všetci neslúžia občanom sledujúc verejné blaho ale k upevňovaniu Ficovho režimu.

Avšak všetko je dočasné

Pre zodpovedných ktorí sú podpísaní pod takýmito činmi to môže mať následky, lebo bránili priebehu spravodlivosti zneužívaním právomocí verejných činiteľov, inak túto právomoc zneužívali a alebo nezákonnosti priamo riadili…! Nedodržiavali medzinárodné dohovory, ktorých signatárom je aj Slovenská republika a ktoré sa stali ich ratifikáciou súčasťou právneho poriadku SR. Napríklad banské úrady ktoré povoľovali ťažbu nerastov v rozpore s Aarhuským dohovorom, ministerstvo životného prostredia ktoré dávalo súhlas k ťažbe v rozpore s Bernským dohovorom a Rámsarského dohovoru.

Zločiny napáchané na lesných biotopoch

Okrem zločinov napáchaných na lesnej pôde, vodných zdrojoch zadržiavaných lesom, biotopoch zákonom chránených rastlín a živočíchov, samotnej lesnej vegetácie, je tu aj najväčší zločin spáchaný na genofonde lesa. Zdroj genofondu, generácie nových semien bol zničený na osemdesiat percent. Že diviaky už nemajú lesnú potravu, bukvice a dubové žalude vyriešil režim, po upozornení, ich prikrmovaním kukuričnou silážou. Ale nevie vyriešiť produkciu týchto semien pre následnú reprodukciu. Podobne je to u ihličnanov, kde sa semenami živia niektoré vtáky a tie spotrebujú semená ešte pred výsevom alebo zberom. Všeobecne vzaté vyťažením takzvaných semenáčov, t.j. stromov blížiacich sa vekom sto rokom, tie čo ešte zostali tak ich semeno spotrebujú lesné živočíchy ešte skôr ako sa dostanú do pôdy, ale aj tie už nemajú dostatok potravy a napríklad diviaky sa musia približovať k obciam kde rastie rastlinstvo s požívateľným koreňovým systémom. Navštevujú napríklad aj cintoríny, ako v Kremnici, kde spôsobujú aj humánne škody, ale aj ihriská a trávniky priamo v centrách obcí…

Fico si namýšľa že „poručí větru dešti…!

Neporučí, tak ako neporučil ročným prírastkom drevnej hmoty v lesoch od roku 2006 o osemdesiat percent…, aby ich mohli rabovači lesov na čele s ministrom Žigom vyťažiť. A všetci budú za túto katastrofálnu spúšť právne zodpovední…!

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (31)

06.02.2018

Po tom ako Ficov režim za účasti bývalého ministra životného prostredia a teraz hospodárstva Petra Žigu, vyplienil slovenské lesy a pozmenil tým aj vodnozáchytný režim lesov, môžeme dopadnúť viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (30)

21.01.2018

Tentoraz ide občanom skutočne o holé životy o ktoré ich môže pripraviť Ficov režim. Keďže režim zdevastoval za desať rokov vládnutia slovenské lesy natoľko, že v nich nezostáva potravy viac »

Víte Brůžek, von ten Kosík patrně trpí nějakou fóbií. . .

12.01.2018

...jinak by z toho Mali tak nespěchal domů kde ho čeká štrnáct let kriminálu, takto zhodnotil situáciu policajný rada zo štvorky, Vacátko... (film Hříšní lidé města Pražského, rada v viac »

Robert Fico

Slovensko neratifikuje Istanbulský dohovor

22.02.2018 13:56

Slovenská republika neratifikuje Istanbulský dohovor. Informoval o tom premiér Roberta Fica. Podľa jeho slov v tejto otázke panuje zhoda v koalícii.

Alexej Navaľnyj

Navaľného a jeho spolupracovníka Volkova opäť zadržala ruská polícia

22.02.2018 13:55

Navaľnyj sa v posledných mesiacoch dostal do rúk ruskej polície veľmi často, a to v súvislosti s protestnými zhromaždeniami.

fajcenie, cigareta

Státisíce Rakúšanov sú proti plánu nezaviesť zákaz fajčenia v reštauráciách

22.02.2018 13:46

V Rakúsku, ktoré je na treťom mieste v počte fajčiarov v Európskej únii, ročne zomrie na následky konzumácie tabakových výrobkov 13 000 ľudí.

László Sólymos

Slovensko a Česko nechcú byť skládkovými veľmocami

22.02.2018 13:14

Slovensko a Česko obmedzia skládkovanie, zhodli sa šéfovia envirorezortov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 65099x
Priemerná čítanosť článkov: 1302x

Autor blogu

Kategórie