Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (29)

Róbert Fico odmietol My sme les

29.12.2017 19:24

Zdroj informácie:

https://www.mysmeles.sk/aktuality

Z Úradu vlády nám prišla odpoveď na náš list (čítaj Viac), že sa s nami premiér nestretne a podstúpil náš list na miesto, kde si o lese myslia, že je kukuričné pole – na Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Tak sme všetci a aj slovenská príroda dostali darček pod stromček. Ale ten stromček nám niekto ukradol. Takýto postoj si nezaslúžia ani ľudia, ani naša krásna príroda. ALE MY SME LES a les sa nevzdáva. Napriek tomu a možno práve preto PRAJEME VŠETKÝM PEKNÉ SVIATKY, načerpajte síl, budeme ich všetci potrebovať. Tu je list, ktorý sme odniesli na Úrad vlády a na ktorý sme dostali negatívnu odpoveď…

Fico arogantne odmietol jednať so signatármi výzvy My sme les

Ktorí mu určite chceli vysvetliť v čom je problém a požiadať ho o jeho riešenie. Signatári nie sú žiadni pouliční rebelanti, ktorí by Fica oberali zbytočne o drahocenný čas, ale vedecké osobnosti a vôbec verejne známe osobnosti, ktoré majú nepochybne o probléme relevantné informácie.

https://www.mysmeles.sk/podpora-od-odbornikov-a-vedcov

Režim si zrejme vo všetkom vystačí sám

Má k dispozícií svojho ministra vnútra, ktorý ovláda všeobecnú verejnú správu a políciu, ministerstvo životného prostredia a jeho ministra ktorý ovláda špeciálnu verejnú správu, ako je štátna ochrana prírody, slovenská inšpekcia životného prostredia a najmä posudzovanie žiadostí o ťažbu nerastných surovín ktorú na Slovensku ovládli bývalí zamestnanci ministerstva…! No aj ministra hospodárstva, ktorý ešte ako minister životného prostredia najviac zdevastoval slovenské lesy. A potom je tu ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka ktorá koncepčne obhospodaruje aj slovenské lesy. No a aby sa niekde niečo nešustlo ako trestný čin alebo porušovanie zákonov „našich…“, má režim k dispozícií svojho generálneho prokurátora a doplnením o „našich…“ sudcov aj ústavný súd. Títo všetci neslúžia občanom sledujúc verejné blaho ale k upevňovaniu Ficovho režimu.

Avšak všetko je dočasné

Pre zodpovedných ktorí sú podpísaní pod takýmito činmi to môže mať následky, lebo bránili priebehu spravodlivosti zneužívaním právomocí verejných činiteľov, inak túto právomoc zneužívali a alebo nezákonnosti priamo riadili…! Nedodržiavali medzinárodné dohovory, ktorých signatárom je aj Slovenská republika a ktoré sa stali ich ratifikáciou súčasťou právneho poriadku SR. Napríklad banské úrady ktoré povoľovali ťažbu nerastov v rozpore s Aarhuským dohovorom, ministerstvo životného prostredia ktoré dávalo súhlas k ťažbe v rozpore s Bernským dohovorom a Rámsarského dohovoru.

Zločiny napáchané na lesných biotopoch

Okrem zločinov napáchaných na lesnej pôde, vodných zdrojoch zadržiavaných lesom, biotopoch zákonom chránených rastlín a živočíchov, samotnej lesnej vegetácie, je tu aj najväčší zločin spáchaný na genofonde lesa. Zdroj genofondu, generácie nových semien bol zničený na osemdesiat percent. Že diviaky už nemajú lesnú potravu, bukvice a dubové žalude vyriešil režim, po upozornení, ich prikrmovaním kukuričnou silážou. Ale nevie vyriešiť produkciu týchto semien pre následnú reprodukciu. Podobne je to u ihličnanov, kde sa semenami živia niektoré vtáky a tie spotrebujú semená ešte pred výsevom alebo zberom. Všeobecne vzaté vyťažením takzvaných semenáčov, t.j. stromov blížiacich sa vekom sto rokom, tie čo ešte zostali tak ich semeno spotrebujú lesné živočíchy ešte skôr ako sa dostanú do pôdy, ale aj tie už nemajú dostatok potravy a napríklad diviaky sa musia približovať k obciam kde rastie rastlinstvo s požívateľným koreňovým systémom. Navštevujú napríklad aj cintoríny, ako v Kremnici, kde spôsobujú aj humánne škody, ale aj ihriská a trávniky priamo v centrách obcí…

Fico si namýšľa že „poručí větru dešti…!

Neporučí, tak ako neporučil ročným prírastkom drevnej hmoty v lesoch od roku 2006 o osemdesiat percent…, aby ich mohli rabovači lesov na čele s ministrom Žigom vyťažiť. A všetci budú za túto katastrofálnu spúšť právne zodpovední…!

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (50)

02.01.2019

V decembri poskytol portálu „Dobré noviny“ rozhovor plk. Branislav Diďák, toho času mimo policajnú službu. Avšak mimoriadne aktívny čo sa týka budúcej reorganizácie polície. Odhadujem viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (49)

10.12.2018

Keď pred asi štyritisíc rokmi šiel Feníčan na trh aby predal ťavu a kúpil štyri ovce, prišlo mu divné prečo má vymeniť ťavu za štyri ovce, keď iní berú za jednu ťavu desať. Desať viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (48)

15.10.2018

Kedy odtečie posledná kvapka vody z územia Slovenska možno už počítať nie na milióny rokov, ani na tisíce, ale už na dni. Pozrite sa na naše rieky či potoky, voda z nich zo dňa na deň mizne viac »

Vadimír Putin, Rusko

Dôvera Rusov v Putina klesla na historické minimum

18.01.2019 22:55

Dôveruje mu len 33,4 percenta Rusov.

Antonio Guterres

António Guterres si myslí, že nemá právomoc začať vyšetrovanie Chášakdžího smrti

18.01.2019 22:34

Mandát by mu mohla udeliť len Bezpečnostná rada OSN a za istých okolností aj Valné zhromaždenie OSN.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Vzájomný obchod Slovenska s Nemeckom dosahuje 27 miliárd eur

18.01.2019 22:07

Slovensko je jedna z mála krajín, ktoré majú s Nemeckom aktívnu obchodnú bilanciu.

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 114521x
Priemerná čítanosť článkov: 1591x

Autor blogu

Kategórie