Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (29)

Róbert Fico odmietol My sme les

29.12.2017 19:24

Zdroj informácie:

https://www.mysmeles.sk/aktuality

Z Úradu vlády nám prišla odpoveď na náš list (čítaj Viac), že sa s nami premiér nestretne a podstúpil náš list na miesto, kde si o lese myslia, že je kukuričné pole – na Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Tak sme všetci a aj slovenská príroda dostali darček pod stromček. Ale ten stromček nám niekto ukradol. Takýto postoj si nezaslúžia ani ľudia, ani naša krásna príroda. ALE MY SME LES a les sa nevzdáva. Napriek tomu a možno práve preto PRAJEME VŠETKÝM PEKNÉ SVIATKY, načerpajte síl, budeme ich všetci potrebovať. Tu je list, ktorý sme odniesli na Úrad vlády a na ktorý sme dostali negatívnu odpoveď…

Fico arogantne odmietol jednať so signatármi výzvy My sme les

Ktorí mu určite chceli vysvetliť v čom je problém a požiadať ho o jeho riešenie. Signatári nie sú žiadni pouliční rebelanti, ktorí by Fica oberali zbytočne o drahocenný čas, ale vedecké osobnosti a vôbec verejne známe osobnosti, ktoré majú nepochybne o probléme relevantné informácie.

https://www.mysmeles.sk/podpora-od-odbornikov-a-vedcov

Režim si zrejme vo všetkom vystačí sám

Má k dispozícií svojho ministra vnútra, ktorý ovláda všeobecnú verejnú správu a políciu, ministerstvo životného prostredia a jeho ministra ktorý ovláda špeciálnu verejnú správu, ako je štátna ochrana prírody, slovenská inšpekcia životného prostredia a najmä posudzovanie žiadostí o ťažbu nerastných surovín ktorú na Slovensku ovládli bývalí zamestnanci ministerstva…! No aj ministra hospodárstva, ktorý ešte ako minister životného prostredia najviac zdevastoval slovenské lesy. A potom je tu ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka ktorá koncepčne obhospodaruje aj slovenské lesy. No a aby sa niekde niečo nešustlo ako trestný čin alebo porušovanie zákonov „našich…“, má režim k dispozícií svojho generálneho prokurátora a doplnením o „našich…“ sudcov aj ústavný súd. Títo všetci neslúžia občanom sledujúc verejné blaho ale k upevňovaniu Ficovho režimu.

Avšak všetko je dočasné

Pre zodpovedných ktorí sú podpísaní pod takýmito činmi to môže mať následky, lebo bránili priebehu spravodlivosti zneužívaním právomocí verejných činiteľov, inak túto právomoc zneužívali a alebo nezákonnosti priamo riadili…! Nedodržiavali medzinárodné dohovory, ktorých signatárom je aj Slovenská republika a ktoré sa stali ich ratifikáciou súčasťou právneho poriadku SR. Napríklad banské úrady ktoré povoľovali ťažbu nerastov v rozpore s Aarhuským dohovorom, ministerstvo životného prostredia ktoré dávalo súhlas k ťažbe v rozpore s Bernským dohovorom a Rámsarského dohovoru.

Zločiny napáchané na lesných biotopoch

Okrem zločinov napáchaných na lesnej pôde, vodných zdrojoch zadržiavaných lesom, biotopoch zákonom chránených rastlín a živočíchov, samotnej lesnej vegetácie, je tu aj najväčší zločin spáchaný na genofonde lesa. Zdroj genofondu, generácie nových semien bol zničený na osemdesiat percent. Že diviaky už nemajú lesnú potravu, bukvice a dubové žalude vyriešil režim, po upozornení, ich prikrmovaním kukuričnou silážou. Ale nevie vyriešiť produkciu týchto semien pre následnú reprodukciu. Podobne je to u ihličnanov, kde sa semenami živia niektoré vtáky a tie spotrebujú semená ešte pred výsevom alebo zberom. Všeobecne vzaté vyťažením takzvaných semenáčov, t.j. stromov blížiacich sa vekom sto rokom, tie čo ešte zostali tak ich semeno spotrebujú lesné živočíchy ešte skôr ako sa dostanú do pôdy, ale aj tie už nemajú dostatok potravy a napríklad diviaky sa musia približovať k obciam kde rastie rastlinstvo s požívateľným koreňovým systémom. Navštevujú napríklad aj cintoríny, ako v Kremnici, kde spôsobujú aj humánne škody, ale aj ihriská a trávniky priamo v centrách obcí…

Fico si namýšľa že „poručí větru dešti…!

Neporučí, tak ako neporučil ročným prírastkom drevnej hmoty v lesoch od roku 2006 o osemdesiat percent…, aby ich mohli rabovači lesov na čele s ministrom Žigom vyťažiť. A všetci budú za túto katastrofálnu spúšť právne zodpovední…!

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (45)

23.07.2018

Motto: Kam nemôže čert, tam pošle ženu...! Kam nemôže sám diabol, tam pošle Sakovú...! Už od septembra 2016 dôkazne upozorňujem občanov na nebezpečie Ficovho režimu. Ale ani v najhoršom viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (44)

14.06.2018

Motto: Kam nemôže čert, tam pošle Sakovú...! Denisa Saková, predtým ako sa stala ministerkou vnútra bola štátnou tajomníčkou na tom istom ministerstve, vtedy riadenom ministrom Kaliňákom. viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (43)

06.06.2018

Česká novinárka po návrate mobilu (z tlače dnešných dní) Hovorkyňa úradu špeciálnej prokuratúry Tökölyová: “V danom prípade, keď ide o poškodeného – novinára, by rovnako malo byť viac »

Luigi Di Maio, janov,

Taliani vyšetrujú pád mosta, vládni politici vysmiali alarmujúcu správu z roku 2013

15.08.2018 18:15

Most bol "zle koncipovaný, zle navrhnutý a zrejme aj zle postavený", povedal inžinier Antonio Brencich.

väzeň, väzenie, mreže

Slovensko musí preveriť podmienky Aslana Jandieva vo väzbe v Rusku

15.08.2018 17:33

Ľudskoprávne organizácie vyjadrujú obavy, že Jandiev bol vydaním na trestné stíhanie do Ruska vystavený riziku mučenia a zlého zaobchádzania.

dialnica, doprava, obchvat,

Vodičov v Bratislave potrápi ďalšia oprava, uzavrú časť D1 v Petržalke

15.08.2018 17:25

Vodiči jazdiaci v Bratislave budú mať až do konca prázdnin na petržalskej strane k dispozícii o dva pruhy menej. NDS uzavrie časť diaľnice pre opravu.

NEPOUZIVAT

Dopravnú nehodu v Michalovciach neprežilo šesťročné dievčatko

15.08.2018 17:20

Napriek maximálnemu úsiliu záchranárov sa nepodarilo dieťa zachrániť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 94311x
Priemerná čítanosť článkov: 1408x

Autor blogu

Kategórie