Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (28)

Konečne sa aspoň niektoré súkromné médiá zmieňujú o alarmujúcom prístupe Ficovej diktatúry k životnému prostrediu, na rozdiel verejnoprávnej RTVS, ktorá zrejme nedostala od režimu pokyn aby „kvantitatívne čosi začala uvoľňovať…“. Predovšetkým ide o protestný list viac ako 150 slovenských vedeckých, ale aj všeobecne známych osobností zverejnený na stránke

http://www.ochranari.sk/vyzva-vlade-sr-zastavte-nicenie-horskych-lesov

a zaslaný premiérovi Ficovi a tiež protest viac ako 64 000 občanov zverejnený na stránke

https://www.mysmeles.sk/kto-sme

Ale sú tu aj medzinárodné výzvy takých osobností ako je pápež František a aj 15 000 vedeckých osobností z celého sveta

http://www.hlavnespravy.sk/ludstvo-riskuje-cestu-zahuby-az-15-tisic-vedcov-varuje-pred-zanikom-nasej-planety/1213692

kde vedci upozorňujú na možný zánik života na planéte Zem. Citujem z varovania „Vedci upozorňujú najmä na rýchle vymieranie vzácnych druhov fauny a flóry. Príkladom je mexický mlok Axolotl. V roku 1998 žilo v oblasti Xochimilco na jednom štvorcovom kilometri 6 000 mlokov. Dnes ich kvôli znečisteniu žije na tej istej výmere 35. A ako uviedol časopis Nature, Axolotl speje k vyhynutiu. V Nemecku zase počas 27 rokov zmizli tri štvrtiny lietajúceho hmyzu. To je len niekoľko príkladov rýchlych a neviditeľných zmien, ktoré planéte vnucuje človek, takže sa už hovorí o novej epoche – antropocén“.

Teraz fakty ako štátna správa na Slovensku neslúži k všeobecnému blahu a spokojnosti občanov ale len k upevňovaniu moci Ficovho režimu. V predvianočný pondelok dňa 18. decembra 2017 na TA3 v Téme dňa, v druhej časti, vystúpil generálny riaditeľ Lesov SR, štátny podnik, Ing. Marian Staník a takto sa snažil obhájiť zločin na lesoch ich drancovaním režimom. Keď redaktor upozornil na fakt, že od roku 2006 do roku 2016 sa zvýšila ťažba dreva z cca 5,0 mil. metrov kubických na cca 9,0 mil., tak riaditeľ odpovedal v tom zmysle že v tom čase sa zvýšil prírastok drevnej hmoty o 75 percent, čomu zrejme ani on neverí. Takéto zázraky sa dejú len vo Ficovom režime. Najväčším nepriateľom našich lesov a životného prostredia všeobecne, nie je lykožrút, ale bývalý minister životného prostredia a teraz hospodárstva Peter Žiga, ktorého rodinná firma drancuje slovenské lesy, no a potrebovala ten zázrak o prírastkoch drevnej hmoty presadiť do ťažobných plánov. Pán generálny niekoľkokrát zdôrazňoval že ťažba sa vykonáva podľa vopred schválených plánov… No zvážte, dokedy by bol generálnym, pokiaľ by povedal pravdu…! Ani zo štúdia TV by nedocestoval domov.

V poslednom čase terajší minister životného prostredia schválil niekoľko súhlasov na prieskum území kde je predpoklad výskytu rudných aj nerudných ložísk. Pán minister László Sólymos je strojný inžinier, teda vzdelaním veľmi ďaleko od problémov životného prostredia. A tak si vo všetkom necháva radiť rôznymi ministerskými komisiami, ktoré majú ešte od čias ministra Žigu doslova mafiánske väzby na ťažiarske spoločnosti, no a priamu nadriadenosť ministerstva nad Štátnou ochranou prírody a nad Slovenskou inšpekciou životného prostredia. A tak toto zoskupenie doslovne plieni nerastné bohatstvo Slovenska a čo je najhoršie nivočí vzácne biotopy zákonom a medzinárodnými dohovormi chránených rastlín a živočíchov európskeho významu. Ministerstvo si nerobí nič z medzinárodných dohovorov, hoci ho k tomu zaväzuje ústava SR hneď v druhom článku. Jedná sa predovšetkým o Bernský dohovor, Rámsarský dohovor a aj Aarhuský doohovor podľa ktorého musí štát prejednávať s občanmi prípravu akejkoľvek ťažby surovín ktorá zasiahne životné prostredie. A pán minister schválil obnovenie geologického prieskumu v oblasti Jahodnej a aj v oblasti Kremnických vrchov, bez toho aby sa k tomu mohli vyjadriť občania. V oblasti Kremnických vrchov sú známe náleziská biotopov s chránenými živočíchmi a rastlinami európskeho významu ktoré v značnej miere už boli poškodené ťažiarskymi spoločnosťami a barbarskou ťažbou lesa. Povolený veľkoplošný geologický prieskum je ďalšou ranou ich ničenia, keďže napríklad vrty sa preplachujú vodou ktorá je odvádzaná do prirodzených vodných tokov ktoré sú reprodukčným biotopom chránenej Salamandry škvrnitej a znečistia tiež mokrade s chránenou Rosičkou okruhlolistou (pozri: https://biotopbartoska.wordpress.com/ ). Akékoľvek protesty a dovolávanie sa občianskych práv v rámci Ficovho režimu sa míňa účinkom (pozri: http://www.kremnickevrchyprezivot.eu/?m=201610 ). Aarhuský dohovor ja však garanciou predovšetkým občianskych práv garantovaných OSN a depozitárom dohovoru a prijímateľom sťažností je priamo generálny tajomník OSN, v súčasnosti António Guterres. Preto občanom z okolia Jahodnej i Kremnických vrchov odporúčam obrátiť sa listom priamo na neho, dúfam že Miroslav Lajčák, súčasný predseda Valného zhromaždenia OSN mu bude v pravdivých informáciách nápomocný.

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (31)

06.02.2018

Po tom ako Ficov režim za účasti bývalého ministra životného prostredia a teraz hospodárstva Petra Žigu, vyplienil slovenské lesy a pozmenil tým aj vodnozáchytný režim lesov, môžeme dopadnúť viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (30)

21.01.2018

Tentoraz ide občanom skutočne o holé životy o ktoré ich môže pripraviť Ficov režim. Keďže režim zdevastoval za desať rokov vládnutia slovenské lesy natoľko, že v nich nezostáva potravy viac »

Víte Brůžek, von ten Kosík patrně trpí nějakou fóbií. . .

12.01.2018

...jinak by z toho Mali tak nespěchal domů kde ho čeká štrnáct let kriminálu, takto zhodnotil situáciu policajný rada zo štvorky, Vacátko... (film Hříšní lidé města Pražského, rada v viac »

Robert Fico

Slovensko neratifikuje Istanbulský dohovor

22.02.2018 13:56

Slovenská republika neratifikuje Istanbulský dohovor. Informoval o tom premiér Roberta Fica. Podľa jeho slov v tejto otázke panuje zhoda v koalícii.

Alexej Navaľnyj

Navaľného a jeho spolupracovníka Volkova opäť zadržala ruská polícia

22.02.2018 13:55

Navaľnyj sa v posledných mesiacoch dostal do rúk ruskej polície veľmi často, a to v súvislosti s protestnými zhromaždeniami.

fajcenie, cigareta

Státisíce Rakúšanov sú proti plánu nezaviesť zákaz fajčenia v reštauráciách

22.02.2018 13:46

V Rakúsku, ktoré je na treťom mieste v počte fajčiarov v Európskej únii, ročne zomrie na následky konzumácie tabakových výrobkov 13 000 ľudí.

László Sólymos

Slovensko a Česko nechcú byť skládkovými veľmocami

22.02.2018 13:14

Slovensko a Česko obmedzia skládkovanie, zhodli sa šéfovia envirorezortov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 65100x
Priemerná čítanosť článkov: 1302x

Autor blogu

Kategórie