Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (28)

Konečne sa aspoň niektoré súkromné médiá zmieňujú o alarmujúcom prístupe Ficovej diktatúry k životnému prostrediu, na rozdiel verejnoprávnej RTVS, ktorá zrejme nedostala od režimu pokyn aby „kvantitatívne čosi začala uvoľňovať…“. Predovšetkým ide o protestný list viac ako 150 slovenských vedeckých, ale aj všeobecne známych osobností zverejnený na stránke

http://www.ochranari.sk/vyzva-vlade-sr-zastavte-nicenie-horskych-lesov

a zaslaný premiérovi Ficovi a tiež protest viac ako 64 000 občanov zverejnený na stránke

https://www.mysmeles.sk/kto-sme

Ale sú tu aj medzinárodné výzvy takých osobností ako je pápež František a aj 15 000 vedeckých osobností z celého sveta

http://www.hlavnespravy.sk/ludstvo-riskuje-cestu-zahuby-az-15-tisic-vedcov-varuje-pred-zanikom-nasej-planety/1213692

kde vedci upozorňujú na možný zánik života na planéte Zem. Citujem z varovania „Vedci upozorňujú najmä na rýchle vymieranie vzácnych druhov fauny a flóry. Príkladom je mexický mlok Axolotl. V roku 1998 žilo v oblasti Xochimilco na jednom štvorcovom kilometri 6 000 mlokov. Dnes ich kvôli znečisteniu žije na tej istej výmere 35. A ako uviedol časopis Nature, Axolotl speje k vyhynutiu. V Nemecku zase počas 27 rokov zmizli tri štvrtiny lietajúceho hmyzu. To je len niekoľko príkladov rýchlych a neviditeľných zmien, ktoré planéte vnucuje človek, takže sa už hovorí o novej epoche – antropocén“.

Teraz fakty ako štátna správa na Slovensku neslúži k všeobecnému blahu a spokojnosti občanov ale len k upevňovaniu moci Ficovho režimu. V predvianočný pondelok dňa 18. decembra 2017 na TA3 v Téme dňa, v druhej časti, vystúpil generálny riaditeľ Lesov SR, štátny podnik, Ing. Marian Staník a takto sa snažil obhájiť zločin na lesoch ich drancovaním režimom. Keď redaktor upozornil na fakt, že od roku 2006 do roku 2016 sa zvýšila ťažba dreva z cca 5,0 mil. metrov kubických na cca 9,0 mil., tak riaditeľ odpovedal v tom zmysle že v tom čase sa zvýšil prírastok drevnej hmoty o 75 percent, čomu zrejme ani on neverí. Takéto zázraky sa dejú len vo Ficovom režime. Najväčším nepriateľom našich lesov a životného prostredia všeobecne, nie je lykožrút, ale bývalý minister životného prostredia a teraz hospodárstva Peter Žiga, ktorého rodinná firma drancuje slovenské lesy, no a potrebovala ten zázrak o prírastkoch drevnej hmoty presadiť do ťažobných plánov. Pán generálny niekoľkokrát zdôrazňoval že ťažba sa vykonáva podľa vopred schválených plánov… No zvážte, dokedy by bol generálnym, pokiaľ by povedal pravdu…! Ani zo štúdia TV by nedocestoval domov.

V poslednom čase terajší minister životného prostredia schválil niekoľko súhlasov na prieskum území kde je predpoklad výskytu rudných aj nerudných ložísk. Pán minister László Sólymos je strojný inžinier, teda vzdelaním veľmi ďaleko od problémov životného prostredia. A tak si vo všetkom necháva radiť rôznymi ministerskými komisiami, ktoré majú ešte od čias ministra Žigu doslova mafiánske väzby na ťažiarske spoločnosti, no a priamu nadriadenosť ministerstva nad Štátnou ochranou prírody a nad Slovenskou inšpekciou životného prostredia. A tak toto zoskupenie doslovne plieni nerastné bohatstvo Slovenska a čo je najhoršie nivočí vzácne biotopy zákonom a medzinárodnými dohovormi chránených rastlín a živočíchov európskeho významu. Ministerstvo si nerobí nič z medzinárodných dohovorov, hoci ho k tomu zaväzuje ústava SR hneď v druhom článku. Jedná sa predovšetkým o Bernský dohovor, Rámsarský dohovor a aj Aarhuský doohovor podľa ktorého musí štát prejednávať s občanmi prípravu akejkoľvek ťažby surovín ktorá zasiahne životné prostredie. A pán minister schválil obnovenie geologického prieskumu v oblasti Jahodnej a aj v oblasti Kremnických vrchov, bez toho aby sa k tomu mohli vyjadriť občania. V oblasti Kremnických vrchov sú známe náleziská biotopov s chránenými živočíchmi a rastlinami európskeho významu ktoré v značnej miere už boli poškodené ťažiarskymi spoločnosťami a barbarskou ťažbou lesa. Povolený veľkoplošný geologický prieskum je ďalšou ranou ich ničenia, keďže napríklad vrty sa preplachujú vodou ktorá je odvádzaná do prirodzených vodných tokov ktoré sú reprodukčným biotopom chránenej Salamandry škvrnitej a znečistia tiež mokrade s chránenou Rosičkou okruhlolistou (pozri: https://biotopbartoska.wordpress.com/ ). Akékoľvek protesty a dovolávanie sa občianskych práv v rámci Ficovho režimu sa míňa účinkom (pozri: http://www.kremnickevrchyprezivot.eu/?m=201610 ). Aarhuský dohovor ja však garanciou predovšetkým občianskych práv garantovaných OSN a depozitárom dohovoru a prijímateľom sťažností je priamo generálny tajomník OSN, v súčasnosti António Guterres. Preto občanom z okolia Jahodnej i Kremnických vrchov odporúčam obrátiť sa listom priamo na neho, dúfam že Miroslav Lajčák, súčasný predseda Valného zhromaždenia OSN mu bude v pravdivých informáciách nápomocný.

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (50)

02.01.2019

V decembri poskytol portálu „Dobré noviny“ rozhovor plk. Branislav Diďák, toho času mimo policajnú službu. Avšak mimoriadne aktívny čo sa týka budúcej reorganizácie polície. Odhadujem viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (49)

10.12.2018

Keď pred asi štyritisíc rokmi šiel Feníčan na trh aby predal ťavu a kúpil štyri ovce, prišlo mu divné prečo má vymeniť ťavu za štyri ovce, keď iní berú za jednu ťavu desať. Desať viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (48)

15.10.2018

Kedy odtečie posledná kvapka vody z územia Slovenska možno už počítať nie na milióny rokov, ani na tisíce, ale už na dni. Pozrite sa na naše rieky či potoky, voda z nich zo dňa na deň mizne viac »

Vadimír Putin, Rusko

Dôvera Rusov v Putina klesla na historické minimum

18.01.2019 22:55

Dôveruje mu len 33,4 percenta Rusov.

Antonio Guterres

António Guterres si myslí, že nemá právomoc začať vyšetrovanie Chášakdžího smrti

18.01.2019 22:34

Mandát by mu mohla udeliť len Bezpečnostná rada OSN a za istých okolností aj Valné zhromaždenie OSN.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Vzájomný obchod Slovenska s Nemeckom dosahuje 27 miliárd eur

18.01.2019 22:07

Slovensko je jedna z mála krajín, ktoré majú s Nemeckom aktívnu obchodnú bilanciu.

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 114524x
Priemerná čítanosť článkov: 1591x

Autor blogu

Kategórie