Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (28)

Konečne sa aspoň niektoré súkromné médiá zmieňujú o alarmujúcom prístupe Ficovej diktatúry k životnému prostrediu, na rozdiel verejnoprávnej RTVS, ktorá zrejme nedostala od režimu pokyn aby „kvantitatívne čosi začala uvoľňovať…“. Predovšetkým ide o protestný list viac ako 150 slovenských vedeckých, ale aj všeobecne známych osobností zverejnený na stránke

http://www.ochranari.sk/vyzva-vlade-sr-zastavte-nicenie-horskych-lesov

a zaslaný premiérovi Ficovi a tiež protest viac ako 64 000 občanov zverejnený na stránke

https://www.mysmeles.sk/kto-sme

Ale sú tu aj medzinárodné výzvy takých osobností ako je pápež František a aj 15 000 vedeckých osobností z celého sveta

http://www.hlavnespravy.sk/ludstvo-riskuje-cestu-zahuby-az-15-tisic-vedcov-varuje-pred-zanikom-nasej-planety/1213692

kde vedci upozorňujú na možný zánik života na planéte Zem. Citujem z varovania „Vedci upozorňujú najmä na rýchle vymieranie vzácnych druhov fauny a flóry. Príkladom je mexický mlok Axolotl. V roku 1998 žilo v oblasti Xochimilco na jednom štvorcovom kilometri 6 000 mlokov. Dnes ich kvôli znečisteniu žije na tej istej výmere 35. A ako uviedol časopis Nature, Axolotl speje k vyhynutiu. V Nemecku zase počas 27 rokov zmizli tri štvrtiny lietajúceho hmyzu. To je len niekoľko príkladov rýchlych a neviditeľných zmien, ktoré planéte vnucuje človek, takže sa už hovorí o novej epoche – antropocén“.

Teraz fakty ako štátna správa na Slovensku neslúži k všeobecnému blahu a spokojnosti občanov ale len k upevňovaniu moci Ficovho režimu. V predvianočný pondelok dňa 18. decembra 2017 na TA3 v Téme dňa, v druhej časti, vystúpil generálny riaditeľ Lesov SR, štátny podnik, Ing. Marian Staník a takto sa snažil obhájiť zločin na lesoch ich drancovaním režimom. Keď redaktor upozornil na fakt, že od roku 2006 do roku 2016 sa zvýšila ťažba dreva z cca 5,0 mil. metrov kubických na cca 9,0 mil., tak riaditeľ odpovedal v tom zmysle že v tom čase sa zvýšil prírastok drevnej hmoty o 75 percent, čomu zrejme ani on neverí. Takéto zázraky sa dejú len vo Ficovom režime. Najväčším nepriateľom našich lesov a životného prostredia všeobecne, nie je lykožrút, ale bývalý minister životného prostredia a teraz hospodárstva Peter Žiga, ktorého rodinná firma drancuje slovenské lesy, no a potrebovala ten zázrak o prírastkoch drevnej hmoty presadiť do ťažobných plánov. Pán generálny niekoľkokrát zdôrazňoval že ťažba sa vykonáva podľa vopred schválených plánov… No zvážte, dokedy by bol generálnym, pokiaľ by povedal pravdu…! Ani zo štúdia TV by nedocestoval domov.

V poslednom čase terajší minister životného prostredia schválil niekoľko súhlasov na prieskum území kde je predpoklad výskytu rudných aj nerudných ložísk. Pán minister László Sólymos je strojný inžinier, teda vzdelaním veľmi ďaleko od problémov životného prostredia. A tak si vo všetkom necháva radiť rôznymi ministerskými komisiami, ktoré majú ešte od čias ministra Žigu doslova mafiánske väzby na ťažiarske spoločnosti, no a priamu nadriadenosť ministerstva nad Štátnou ochranou prírody a nad Slovenskou inšpekciou životného prostredia. A tak toto zoskupenie doslovne plieni nerastné bohatstvo Slovenska a čo je najhoršie nivočí vzácne biotopy zákonom a medzinárodnými dohovormi chránených rastlín a živočíchov európskeho významu. Ministerstvo si nerobí nič z medzinárodných dohovorov, hoci ho k tomu zaväzuje ústava SR hneď v druhom článku. Jedná sa predovšetkým o Bernský dohovor, Rámsarský dohovor a aj Aarhuský doohovor podľa ktorého musí štát prejednávať s občanmi prípravu akejkoľvek ťažby surovín ktorá zasiahne životné prostredie. A pán minister schválil obnovenie geologického prieskumu v oblasti Jahodnej a aj v oblasti Kremnických vrchov, bez toho aby sa k tomu mohli vyjadriť občania. V oblasti Kremnických vrchov sú známe náleziská biotopov s chránenými živočíchmi a rastlinami európskeho významu ktoré v značnej miere už boli poškodené ťažiarskymi spoločnosťami a barbarskou ťažbou lesa. Povolený veľkoplošný geologický prieskum je ďalšou ranou ich ničenia, keďže napríklad vrty sa preplachujú vodou ktorá je odvádzaná do prirodzených vodných tokov ktoré sú reprodukčným biotopom chránenej Salamandry škvrnitej a znečistia tiež mokrade s chránenou Rosičkou okruhlolistou (pozri: https://biotopbartoska.wordpress.com/ ). Akékoľvek protesty a dovolávanie sa občianskych práv v rámci Ficovho režimu sa míňa účinkom (pozri: http://www.kremnickevrchyprezivot.eu/?m=201610 ). Aarhuský dohovor ja však garanciou predovšetkým občianskych práv garantovaných OSN a depozitárom dohovoru a prijímateľom sťažností je priamo generálny tajomník OSN, v súčasnosti António Guterres. Preto občanom z okolia Jahodnej i Kremnických vrchov odporúčam obrátiť sa listom priamo na neho, dúfam že Miroslav Lajčák, súčasný predseda Valného zhromaždenia OSN mu bude v pravdivých informáciách nápomocný.

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (48)

15.10.2018

Kedy odtečie posledná kvapka vody z územia Slovenska možno už počítať nie na milióny rokov, ani na tisíce, ale už na dni. Pozrite sa na naše rieky či potoky, voda z nich zo dňa na deň mizne viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (47)

24.09.2018

Motto: „Vyhraj voľby a môžeš všetko...!“ Róbert Fico, slovenský politik a veľký mysliteľ vlastnou hlavou. V minulých dňoch navštívila naše občianske združenie „Kremnické vrchy pre viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (46)

12.09.2018

Motto: Pretože lokalitu som osobne navštívil za účelom inventarizácie bezstavovcov a môžem potvrdiť jej jedinečnosť v Kremnickom pohorí. Teda nejde len o indikačnú a chránenú rosičku! viac »

Petra Stano Maťašovská, RTVS

Petra Stano Maťašovská rezignovala

15.10.2018 22:51, aktualizované: 23:28

Šéfka rozhlasového spravodajstva RTVS bola autorkou interného dokumentu, ktorý pobúril opozíciu.

Turecko Saudská Arábia novinár zmiznutie konzulát prehľadan

CNN: Saudská Arábia sa prizná k zabitiu Chášakdžího

15.10.2018 22:44

Novinár je nezvestný od svojej návštevy saudskoarabského konzulátu v Istanbule.

kirill

Ruská pravoslávna cirkev prerušila vzťahy s konštantínopolským patriarchátom

15.10.2018 22:16

Ide o protest proti schváleniu žiadosti Ukrajiny o autokefálnu, teda nezávislú cirkev.

Kazakhstan Russia Space Station

Havária ruského Sojuzu mohla byť sabotážou

15.10.2018 21:24

Agentúra RIA Novosti sa odvoláva na anonymný zdroj z ruského kozmického priemyslu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 70
Celková čítanosť: 104912x
Priemerná čítanosť článkov: 1499x

Autor blogu

Kategórie