Založ si blog

Situácia je krízová a vyžaduje krízové riešenie. Ficov režim je nebezpečný. .. (27)

Prvú časť titulku som si vypožičal bez súhlasu autora z:

http://debata.pravda.sk/debata/449982-zla-sprava-pre-narodne-parky/

Národné parky sú v takom stave v akom je celý envirorezort, rozvrátené bez nádeje na zlepšenie. Les sa nedá manažovať z kancelárií a zákazmi spracovania kalamity. Situácia je krízová a vyžaduje krízové riešenie. Envirorezortu je potrebné odobrať kompetencie manažovania lesov, a to okamžite v záujme zachovania lesov v národných parkoch.

Autor: les-pre-ludi

02.12.2017 19:54

Ako Ficov režim za desať rokov vyraboval a zdevastoval lesy na Slovensku si môžete pozrieť na videu:

https://www.youtube.com/watch?v=oFOqiVyOzUw

Klimatická chyba/Štefan Vaľo

Nedávna štúdia NASA potvrdila, že za globálnym otepľovaním nestoja len skleníkové plyny, ale jeho príčinu treba hľadať inde – najmä v ľudskej činnosti, ktorou je pevnina pozmeňovaná. Napriek tomuto poznatku sú pevniny dlhodobo prehliadaným faktorom, ktorý zasahuje do celkového otepľovania planéty a negatívneho vývoja klimatickej zmeny. NASA všeobecne poukazuje na odlesňovanie či nové spôsoby obrábania pôdy. My na základe svojich pozorovaní a meraní ukazujeme konkrétne príčiny klimatickej zmeny, ale aj nápravné opatrenia. Obe sa nachádzajú pod našimi nohami, na zemi.

Poznámka: Dopozerajte až do konca, až tak získate ucelenú informáciu.

A na ďalších stránkach:

https://www.youtube.com/watch?v=djPDcz0Bi_Q

Antropocen SK verzia/Štefan Vaľo

https://www.youtube.com/watch?v=jfrVTnkgkiE

Lesné cesty treba rozorať

Ako bude musieť prebiehať opätovná revitalizácia funkcií lesa, ktoré dostal režim do stavu ohrozujúceho základný život, vrátane ľudského, na tomto biologickom území.

Ficov režim za desať rokov pri moci vyraboval lesy tak, že prirodzená revitalizácia bude trvať aspoň ďalších päťdesiat rokov, ak rabovanie nebude pokračovať až do ich zániku. Okrem rabovaniu sú lesy vystavené devastácií ich prirodzeného prostredia zbavovaním zádržných vlastností vody pre vlastnú vegetáciu a zbavovaním lesnej pôdy eróziou. V lesoch sa pomocou ťažkej zemnej techniky budovali stovky kilometrov nezmyselných ciest a ich odvodnení priamo do vodných tokov. Cesty sa stali pre vodu priamymi vodotečami bez možnosti zadržania vody vsiaknutím do lesnej pôdy.

Čo bude životne nevyhnutné vykonať pre záchranu lesov

Základom musí byť zmena Ústavy SR, doplnením o článok o ochrane lesov, lesnej pôdy a lesnej vody, a zákonom umožniť štátu prevziať les vo vlastníctve kohokoľvek do dočasnej nútenej správy štátu až na päťdesiat rokov, ak sa vlastník nevie riadne postarať sám a na lese a zákonmi a medzinárodnými dohovormi chránených biotopoch rastlín a živočíchov už vznikla ekologická spoločenská škoda nemalého významu. A na štátne lesy uvaliť rovnaký režim nútenej správy. Táto správa štátom nesmie byť prenesená na inú právnickú alebo fyzickú osobu. Takýto les by počas trvania štátnej správy bol dozorovaný štátnym dozorným orgánom zloženým z odborníkov a prípadná ťažba dreva by bola prísne kontrolovaná. Výnos z ťažby by hradil výlučne náklady na revitalizáciu. Revitalizácia by spočívala v účelnom vysádzaní nového lesa a predovšetkým v zábranách erózie lesnej pôdy a zadržiavania vody. Jednalo by sa najmä o rozrušovanie nezmyselných uvalcovaných ciest aj počas niekoľkých rokov, až by bolo dosiahnutie pokrytu týchto plôch prirodzeným lesným porastom.

A na záver jedna kuriozita tiež „odborníka…“ na lesy. Podľa neho by sa občania mali podieľať na všeobecných daroch lesa, zrejme svojimi daňami, ako je voda a ovzdušie, lebo lesy zachytávajú oxid uhličitý… (daň občanov za dýchanie), áno, to je fakt, ale „odborník…“ si asi neuvedomuje že uhlík ktorý lesy ukladajú vo forme organického uhlíka do stavby dreviny nevzniká ani v hodnote jednej molekuly v pôde, ale je lesom spracovávaný aj ten oxid uhličitý (asymiláciou za účinku slnka) ktorý aj človek vydychuje a tak žije s lesom v symbióze v obojstrannom úžitku, už milióny rokov so všetkým živím… My nežiadame od vlastníkov lesov platby za dodávky nášho oxidu uhličitého, nám stačí tá symbióza života s lesom…

Do pozornosti dávam ďalšie aktivity odborníkov a verejnosti:

http://www.ochranari.sk/vyzva-vlade-sr-zastavte-nicenie-horskych-lesov

https://www.mysmeles.sk/kto-sme

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (46)

12.09.2018

Motto: Pretože lokalitu som osobne navštívil za účelom inventarizácie bezstavovcov a môžem potvrdiť jej jedinečnosť v Kremnickom pohorí. Teda nejde len o indikačnú a chránenú rosičku! viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (45)

23.07.2018

Motto: Kam nemôže čert, tam pošle ženu...! Kam nemôže sám diabol, tam pošle Sakovú...! Už od septembra 2016 dôkazne upozorňujem občanov na nebezpečie Ficovho režimu. Ale ani v najhoršom viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (44)

14.06.2018

Motto: Kam nemôže čert, tam pošle Sakovú...! Denisa Saková, predtým ako sa stala ministerkou vnútra bola štátnou tajomníčkou na tom istom ministerstve, vtedy riadenom ministrom Kaliňákom. viac »

kábul, afganistan, útok, terorizmus

Trhavina nastražená Talibanom usmrtila v Afganistane deväť detí

22.09.2018 11:10

Výbušnina bola pri kontrolnom stanovišti a jej úlohou bolo usmrtiť príslušníkov bezpečnostných jednotiek.

peniaze, domino, riziko, investícia, investor

USA a Čína spolu nehovoria. Peking ruší obchodné rokovania

22.09.2018 10:32

Čína zrušila obchodné rozhovory so Spojenými štátmi, ktoré sa mali uskutočniť počas nasledujúcich dní, tvrdí The Wall Street Journal.

florence, záplavy

Vyčíňanie hurikánu Florence má v USA už 45 obetí

22.09.2018 10:20

Zasiahnuté regióny sa stále stretávajú so záplavami a úrady naďalej vyhlasujú evakuácie pre nové oblasti.

čile, pinochet

20 bývalých tajných agentov z éry Pinocheta odsúdili za vraždy

22.09.2018 10:06

Agentov čilskej tajnej polície dostali tresty v rozmedzí 100 dní až 17 rokov väzenia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 98724x
Priemerná čítanosť článkov: 1452x

Autor blogu

Kategórie