Založ si blog

Situácia je krízová a vyžaduje krízové riešenie. Ficov režim je nebezpečný. .. (27)

Prvú časť titulku som si vypožičal bez súhlasu autora z:

http://debata.pravda.sk/debata/449982-zla-sprava-pre-narodne-parky/

Národné parky sú v takom stave v akom je celý envirorezort, rozvrátené bez nádeje na zlepšenie. Les sa nedá manažovať z kancelárií a zákazmi spracovania kalamity. Situácia je krízová a vyžaduje krízové riešenie. Envirorezortu je potrebné odobrať kompetencie manažovania lesov, a to okamžite v záujme zachovania lesov v národných parkoch.

Autor: les-pre-ludi

02.12.2017 19:54

Ako Ficov režim za desať rokov vyraboval a zdevastoval lesy na Slovensku si môžete pozrieť na videu:

https://www.youtube.com/watch?v=oFOqiVyOzUw

Klimatická chyba/Štefan Vaľo

Nedávna štúdia NASA potvrdila, že za globálnym otepľovaním nestoja len skleníkové plyny, ale jeho príčinu treba hľadať inde – najmä v ľudskej činnosti, ktorou je pevnina pozmeňovaná. Napriek tomuto poznatku sú pevniny dlhodobo prehliadaným faktorom, ktorý zasahuje do celkového otepľovania planéty a negatívneho vývoja klimatickej zmeny. NASA všeobecne poukazuje na odlesňovanie či nové spôsoby obrábania pôdy. My na základe svojich pozorovaní a meraní ukazujeme konkrétne príčiny klimatickej zmeny, ale aj nápravné opatrenia. Obe sa nachádzajú pod našimi nohami, na zemi.

Poznámka: Dopozerajte až do konca, až tak získate ucelenú informáciu.

A na ďalších stránkach:

https://www.youtube.com/watch?v=djPDcz0Bi_Q

Antropocen SK verzia/Štefan Vaľo

https://www.youtube.com/watch?v=jfrVTnkgkiE

Lesné cesty treba rozorať

Ako bude musieť prebiehať opätovná revitalizácia funkcií lesa, ktoré dostal režim do stavu ohrozujúceho základný život, vrátane ľudského, na tomto biologickom území.

Ficov režim za desať rokov pri moci vyraboval lesy tak, že prirodzená revitalizácia bude trvať aspoň ďalších päťdesiat rokov, ak rabovanie nebude pokračovať až do ich zániku. Okrem rabovaniu sú lesy vystavené devastácií ich prirodzeného prostredia zbavovaním zádržných vlastností vody pre vlastnú vegetáciu a zbavovaním lesnej pôdy eróziou. V lesoch sa pomocou ťažkej zemnej techniky budovali stovky kilometrov nezmyselných ciest a ich odvodnení priamo do vodných tokov. Cesty sa stali pre vodu priamymi vodotečami bez možnosti zadržania vody vsiaknutím do lesnej pôdy.

Čo bude životne nevyhnutné vykonať pre záchranu lesov

Základom musí byť zmena Ústavy SR, doplnením o článok o ochrane lesov, lesnej pôdy a lesnej vody, a zákonom umožniť štátu prevziať les vo vlastníctve kohokoľvek do dočasnej nútenej správy štátu až na päťdesiat rokov, ak sa vlastník nevie riadne postarať sám a na lese a zákonmi a medzinárodnými dohovormi chránených biotopoch rastlín a živočíchov už vznikla ekologická spoločenská škoda nemalého významu. A na štátne lesy uvaliť rovnaký režim nútenej správy. Táto správa štátom nesmie byť prenesená na inú právnickú alebo fyzickú osobu. Takýto les by počas trvania štátnej správy bol dozorovaný štátnym dozorným orgánom zloženým z odborníkov a prípadná ťažba dreva by bola prísne kontrolovaná. Výnos z ťažby by hradil výlučne náklady na revitalizáciu. Revitalizácia by spočívala v účelnom vysádzaní nového lesa a predovšetkým v zábranách erózie lesnej pôdy a zadržiavania vody. Jednalo by sa najmä o rozrušovanie nezmyselných uvalcovaných ciest aj počas niekoľkých rokov, až by bolo dosiahnutie pokrytu týchto plôch prirodzeným lesným porastom.

A na záver jedna kuriozita tiež „odborníka…“ na lesy. Podľa neho by sa občania mali podieľať na všeobecných daroch lesa, zrejme svojimi daňami, ako je voda a ovzdušie, lebo lesy zachytávajú oxid uhličitý… (daň občanov za dýchanie), áno, to je fakt, ale „odborník…“ si asi neuvedomuje že uhlík ktorý lesy ukladajú vo forme organického uhlíka do stavby dreviny nevzniká ani v hodnote jednej molekuly v pôde, ale je lesom spracovávaný aj ten oxid uhličitý (asymiláciou za účinku slnka) ktorý aj človek vydychuje a tak žije s lesom v symbióze v obojstrannom úžitku, už milióny rokov so všetkým živím… My nežiadame od vlastníkov lesov platby za dodávky nášho oxidu uhličitého, nám stačí tá symbióza života s lesom…

Do pozornosti dávam ďalšie aktivity odborníkov a verejnosti:

http://www.ochranari.sk/vyzva-vlade-sr-zastavte-nicenie-horskych-lesov

https://www.mysmeles.sk/kto-sme

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (49)

10.12.2018

Keď pred asi štyritisíc rokmi šiel Feníčan na trh aby predal ťavu a kúpil štyri ovce, prišlo mu divné prečo má vymeniť ťavu za štyri ovce, keď iní berú za jednu ťavu desať. Desať viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (48)

15.10.2018

Kedy odtečie posledná kvapka vody z územia Slovenska možno už počítať nie na milióny rokov, ani na tisíce, ale už na dni. Pozrite sa na naše rieky či potoky, voda z nich zo dňa na deň mizne viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (47)

24.09.2018

Motto: „Vyhraj voľby a môžeš všetko...!“ Róbert Fico, slovenský politik a veľký mysliteľ vlastnou hlavou. V minulých dňoch navštívila naše občianske združenie „Kremnické vrchy pre viac »

triblavina,kamion,dialnica D1

Súvislá diaľnica do Košíc bude skôr cez Maďarsko ako cez Slovensko

11.12.2018 21:23

Bratislava a Košice budú prepojené súvislou diaľnicou minimálne o päť rokov skôr cez územie Maďarska než cez Slovensko.

štrasburg, streľba

Na vianočných trhoch v Štrasburgu sa strieľalo, hlásia jednu obeť

11.12.2018 21:17, aktualizované: 21:26

Útočník je na úteku.

francúzsko, žlté vesty

Egyptská vláda údajne zakázala predaj žltých viest v obavách z demonštrácií

11.12.2018 20:27

Zakázané predávať žlté vesty majú obchodníci jednotlivcom, nie firmám.

donald trump

USA zaradili Pakistan na zoznam krajín porušujúcich náboženské slobody

11.12.2018 19:32

Presun na čiernu listinu umožňuje, aby USA na Pakistan uvalili sankcie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 110831x
Priemerná čítanosť článkov: 1561x

Autor blogu

Kategórie