Založ si blog

Situácia je krízová a vyžaduje krízové riešenie. Ficov režim je nebezpečný. .. (27)

Prvú časť titulku som si vypožičal bez súhlasu autora z:

http://debata.pravda.sk/debata/449982-zla-sprava-pre-narodne-parky/

Národné parky sú v takom stave v akom je celý envirorezort, rozvrátené bez nádeje na zlepšenie. Les sa nedá manažovať z kancelárií a zákazmi spracovania kalamity. Situácia je krízová a vyžaduje krízové riešenie. Envirorezortu je potrebné odobrať kompetencie manažovania lesov, a to okamžite v záujme zachovania lesov v národných parkoch.

Autor: les-pre-ludi

02.12.2017 19:54

Ako Ficov režim za desať rokov vyraboval a zdevastoval lesy na Slovensku si môžete pozrieť na videu:

https://www.youtube.com/watch?v=oFOqiVyOzUw

Klimatická chyba/Štefan Vaľo

Nedávna štúdia NASA potvrdila, že za globálnym otepľovaním nestoja len skleníkové plyny, ale jeho príčinu treba hľadať inde – najmä v ľudskej činnosti, ktorou je pevnina pozmeňovaná. Napriek tomuto poznatku sú pevniny dlhodobo prehliadaným faktorom, ktorý zasahuje do celkového otepľovania planéty a negatívneho vývoja klimatickej zmeny. NASA všeobecne poukazuje na odlesňovanie či nové spôsoby obrábania pôdy. My na základe svojich pozorovaní a meraní ukazujeme konkrétne príčiny klimatickej zmeny, ale aj nápravné opatrenia. Obe sa nachádzajú pod našimi nohami, na zemi.

Poznámka: Dopozerajte až do konca, až tak získate ucelenú informáciu.

A na ďalších stránkach:

https://www.youtube.com/watch?v=djPDcz0Bi_Q

Antropocen SK verzia/Štefan Vaľo

https://www.youtube.com/watch?v=jfrVTnkgkiE

Lesné cesty treba rozorať

Ako bude musieť prebiehať opätovná revitalizácia funkcií lesa, ktoré dostal režim do stavu ohrozujúceho základný život, vrátane ľudského, na tomto biologickom území.

Ficov režim za desať rokov pri moci vyraboval lesy tak, že prirodzená revitalizácia bude trvať aspoň ďalších päťdesiat rokov, ak rabovanie nebude pokračovať až do ich zániku. Okrem rabovaniu sú lesy vystavené devastácií ich prirodzeného prostredia zbavovaním zádržných vlastností vody pre vlastnú vegetáciu a zbavovaním lesnej pôdy eróziou. V lesoch sa pomocou ťažkej zemnej techniky budovali stovky kilometrov nezmyselných ciest a ich odvodnení priamo do vodných tokov. Cesty sa stali pre vodu priamymi vodotečami bez možnosti zadržania vody vsiaknutím do lesnej pôdy.

Čo bude životne nevyhnutné vykonať pre záchranu lesov

Základom musí byť zmena Ústavy SR, doplnením o článok o ochrane lesov, lesnej pôdy a lesnej vody, a zákonom umožniť štátu prevziať les vo vlastníctve kohokoľvek do dočasnej nútenej správy štátu až na päťdesiat rokov, ak sa vlastník nevie riadne postarať sám a na lese a zákonmi a medzinárodnými dohovormi chránených biotopoch rastlín a živočíchov už vznikla ekologická spoločenská škoda nemalého významu. A na štátne lesy uvaliť rovnaký režim nútenej správy. Táto správa štátom nesmie byť prenesená na inú právnickú alebo fyzickú osobu. Takýto les by počas trvania štátnej správy bol dozorovaný štátnym dozorným orgánom zloženým z odborníkov a prípadná ťažba dreva by bola prísne kontrolovaná. Výnos z ťažby by hradil výlučne náklady na revitalizáciu. Revitalizácia by spočívala v účelnom vysádzaní nového lesa a predovšetkým v zábranách erózie lesnej pôdy a zadržiavania vody. Jednalo by sa najmä o rozrušovanie nezmyselných uvalcovaných ciest aj počas niekoľkých rokov, až by bolo dosiahnutie pokrytu týchto plôch prirodzeným lesným porastom.

A na záver jedna kuriozita tiež „odborníka…“ na lesy. Podľa neho by sa občania mali podieľať na všeobecných daroch lesa, zrejme svojimi daňami, ako je voda a ovzdušie, lebo lesy zachytávajú oxid uhličitý… (daň občanov za dýchanie), áno, to je fakt, ale „odborník…“ si asi neuvedomuje že uhlík ktorý lesy ukladajú vo forme organického uhlíka do stavby dreviny nevzniká ani v hodnote jednej molekuly v pôde, ale je lesom spracovávaný aj ten oxid uhličitý (asymiláciou za účinku slnka) ktorý aj človek vydychuje a tak žije s lesom v symbióze v obojstrannom úžitku, už milióny rokov so všetkým živím… My nežiadame od vlastníkov lesov platby za dodávky nášho oxidu uhličitého, nám stačí tá symbióza života s lesom…

Do pozornosti dávam ďalšie aktivity odborníkov a verejnosti:

http://www.ochranari.sk/vyzva-vlade-sr-zastavte-nicenie-horskych-lesov

https://www.mysmeles.sk/kto-sme

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (31)

06.02.2018

Po tom ako Ficov režim za účasti bývalého ministra životného prostredia a teraz hospodárstva Petra Žigu, vyplienil slovenské lesy a pozmenil tým aj vodnozáchytný režim lesov, môžeme dopadnúť viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (30)

21.01.2018

Tentoraz ide občanom skutočne o holé životy o ktoré ich môže pripraviť Ficov režim. Keďže režim zdevastoval za desať rokov vládnutia slovenské lesy natoľko, že v nich nezostáva potravy viac »

Víte Brůžek, von ten Kosík patrně trpí nějakou fóbií. . .

12.01.2018

...jinak by z toho Mali tak nespěchal domů kde ho čeká štrnáct let kriminálu, takto zhodnotil situáciu policajný rada zo štvorky, Vacátko... (film Hříšní lidé města Pražského, rada v viac »

Robert Fico

Slovensko neratifikuje Istanbulský dohovor

22.02.2018 13:56

Slovenská republika neratifikuje Istanbulský dohovor. Informoval o tom premiér Roberta Fica. Podľa jeho slov v tejto otázke panuje zhoda v koalícii.

Alexej Navaľnyj

Navaľného a jeho spolupracovníka Volkova opäť zadržala ruská polícia

22.02.2018 13:55

Navaľnyj sa v posledných mesiacoch dostal do rúk ruskej polície veľmi často, a to v súvislosti s protestnými zhromaždeniami.

fajcenie, cigareta

Státisíce Rakúšanov sú proti plánu nezaviesť zákaz fajčenia v reštauráciách

22.02.2018 13:46

V Rakúsku, ktoré je na treťom mieste v počte fajčiarov v Európskej únii, ročne zomrie na následky konzumácie tabakových výrobkov 13 000 ľudí.

László Sólymos

Slovensko a Česko nechcú byť skládkovými veľmocami

22.02.2018 13:14

Slovensko a Česko obmedzia skládkovanie, zhodli sa šéfovia envirorezortov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 65101x
Priemerná čítanosť článkov: 1302x

Autor blogu

Kategórie