Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (26)Ale podľa najnovších dôkazov je Ficov režim životne nebezpečný aj pre divé svine (oficiálne diviak lesný, lat. Sus scrofa)…!

V posledných dňoch sa konajú na túto zver hromadné poľovačky, nie v lesoch kde táto zver prirodzene žije, ale v mestských a obecných aglomeráciách, kde sa v poslednom čase zdržiava oveľa častejšie. Oficiálne miesta dôvodia že príčinou je jej premnoženie. Ale to nie je skutočná pravda. Ficov režim jednoducho privolal na túto zver hladomor a preto vyhľadáva obživu v obytných aglomeráciách. Režim totiž vyraboval a zdevastoval aj listnaté lesy na celom území Slovenska, aj keď nemal dôvody ako u ihličnanov, že vraj lykožrút… Päťdesiat a viacročné buky a duby boli zdrojom bukvíc a žalúďov, čo bola základná obživa diviakov a nemuseli z lesa von, i keď sem tam prilepšovali na pestovaných zemiakoch či kukurici. Vyrabovaním lesov majiteľmi a štátnych lesov politikmi cez rodinné firmy, ako napríklad firmou Petra Žigu, bývalého ministra životného prostredia a teraz hospodárstva. V lesoch už prakticky nezostali stromy semenáče s vekom nad päťdesiat rokov. Režim natoľko dovolil zdevastovať prirodzené biotopy nielen chránené zákonom a medzinárodnými dohovormi, ale nechráni ani prirodzenú vlastnosť lesa zadržiavať vodu pre vlastnú lesnú obnovu, ani lesnú pôdu pred eróziou. Pritom je režim viazaný viacerými medzinárodnými dohovormi na ich ochranu. Plnenie medzinárodných dohovorov je ústavná povinnosť režimu.

Ústava Slovenskej republiky, Zákon č. 460/1992 Zbierky, hneď v úvodnej pasáži hovorí:

P R V Á H L A V A

P r v ý o d d i e l

Základné ustanovenia

Čl. 1

(1) Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na

nijakú ideológiu ani náboženstvo.

(2) Slovenská republika uznáva a dodržiava všeobecné pravidlá medzinárodného

práva, medzinárodné zmluvy, ktorými je viazaná, a svoje ďalšie medzinárodné záväzky.

Závažným poškodením životného prostredia môže dochádzať k naplneniu skutkovej podstaty trestných činov v zmysle príslušných ustanovení trestného zákona Slovenskej republiky. Všade, na každej zmluve ktorá rabovanie umožnila je podpis konkrétnej zodpovednej osoby. Po odchode Ficovho režimu môžu byť volané tieto osoby k zodpovednosti, lebo skutok sa stal…!

Dúfajme že režimom vyvolaný hladomor diviakov, tieto prežijú.

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (46)

12.09.2018

Motto: Pretože lokalitu som osobne navštívil za účelom inventarizácie bezstavovcov a môžem potvrdiť jej jedinečnosť v Kremnickom pohorí. Teda nejde len o indikačnú a chránenú rosičku! viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (45)

23.07.2018

Motto: Kam nemôže čert, tam pošle ženu...! Kam nemôže sám diabol, tam pošle Sakovú...! Už od septembra 2016 dôkazne upozorňujem občanov na nebezpečie Ficovho režimu. Ale ani v najhoršom viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (44)

14.06.2018

Motto: Kam nemôže čert, tam pošle Sakovú...! Denisa Saková, predtým ako sa stala ministerkou vnútra bola štátnou tajomníčkou na tom istom ministerstve, vtedy riadenom ministrom Kaliňákom. viac »

peniaze, domino, riziko, investícia, investor

USA a Čína spolu nehovoria. Peking ruší obchodné rokovania

22.09.2018 10:32

Čína zrušila obchodné rozhovory so Spojenými štátmi, ktoré sa mali uskutočniť počas nasledujúcich dní, tvrdí The Wall Street Journal.

florence, záplavy

Vyčíňanie hurikánu Florence má v USA už 45 obetí

22.09.2018 10:20

Zasiahnuté regióny sa stále stretávajú so záplavami a úrady naďalej vyhlasujú evakuácie pre nové oblasti.

čile, pinochet

20 bývalých tajných agentov z éry Pinocheta odsúdili za vraždy

22.09.2018 10:06

Agentov čilskej tajnej polície dostali tresty v rozmedzí 100 dní až 17 rokov väzenia.

pavučina

Pavúčia krása (či hrôza) v Grécku: na pobreží vznikla gigantická pavučina

22.09.2018 09:33

Pavúky z druhu Tetragnatha pracovali na plné obrátky vďaka obrovským populáciám hmyzu, ktorým sa živia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 98709x
Priemerná čítanosť článkov: 1452x

Autor blogu

Kategórie