Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (26)Ale podľa najnovších dôkazov je Ficov režim životne nebezpečný aj pre divé svine (oficiálne diviak lesný, lat. Sus scrofa)…!

V posledných dňoch sa konajú na túto zver hromadné poľovačky, nie v lesoch kde táto zver prirodzene žije, ale v mestských a obecných aglomeráciách, kde sa v poslednom čase zdržiava oveľa častejšie. Oficiálne miesta dôvodia že príčinou je jej premnoženie. Ale to nie je skutočná pravda. Ficov režim jednoducho privolal na túto zver hladomor a preto vyhľadáva obživu v obytných aglomeráciách. Režim totiž vyraboval a zdevastoval aj listnaté lesy na celom území Slovenska, aj keď nemal dôvody ako u ihličnanov, že vraj lykožrút… Päťdesiat a viacročné buky a duby boli zdrojom bukvíc a žalúďov, čo bola základná obživa diviakov a nemuseli z lesa von, i keď sem tam prilepšovali na pestovaných zemiakoch či kukurici. Vyrabovaním lesov majiteľmi a štátnych lesov politikmi cez rodinné firmy, ako napríklad firmou Petra Žigu, bývalého ministra životného prostredia a teraz hospodárstva. V lesoch už prakticky nezostali stromy semenáče s vekom nad päťdesiat rokov. Režim natoľko dovolil zdevastovať prirodzené biotopy nielen chránené zákonom a medzinárodnými dohovormi, ale nechráni ani prirodzenú vlastnosť lesa zadržiavať vodu pre vlastnú lesnú obnovu, ani lesnú pôdu pred eróziou. Pritom je režim viazaný viacerými medzinárodnými dohovormi na ich ochranu. Plnenie medzinárodných dohovorov je ústavná povinnosť režimu.

Ústava Slovenskej republiky, Zákon č. 460/1992 Zbierky, hneď v úvodnej pasáži hovorí:

P R V Á H L A V A

P r v ý o d d i e l

Základné ustanovenia

Čl. 1

(1) Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na

nijakú ideológiu ani náboženstvo.

(2) Slovenská republika uznáva a dodržiava všeobecné pravidlá medzinárodného

práva, medzinárodné zmluvy, ktorými je viazaná, a svoje ďalšie medzinárodné záväzky.

Závažným poškodením životného prostredia môže dochádzať k naplneniu skutkovej podstaty trestných činov v zmysle príslušných ustanovení trestného zákona Slovenskej republiky. Všade, na každej zmluve ktorá rabovanie umožnila je podpis konkrétnej zodpovednej osoby. Po odchode Ficovho režimu môžu byť volané tieto osoby k zodpovednosti, lebo skutok sa stal…!

Dúfajme že režimom vyvolaný hladomor diviakov, tieto prežijú.

Situácia je krízová a vyžaduje krízové riešenie. Ficov režim je nebezpečný. .. (27)

05.12.2017

Prvú časť titulku som si vypožičal bez súhlasu autora z: http://debata.pravda.sk/debata/449982-zla-sprava-pre-narodne-parky/ Národné parky sú v takom stave v akom je celý envirorezort, rozvrátené viac »

Ficov režim sa ponára na samé dno žumpy. ..

15.11.2017

Včera, 14. novembra 2017 v hlavnom večernom spravodajstve RTVS bola mimo iných banálnych správ, uvedená správa že v ktorejsi dedinskej škole zvňčšili počet záchodkov pre deti i pre učiteľov viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (25)

13.11.2017

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (25) Ústava Slovenskej republiky, Zákon č. 460/1992 Zbierky, hneď v úvodnej pasáži hovorí: P R V Á H L A V A P r v ý o d d i e l Základné viac »

Poľsko, vlajka, zástava, výročie ústavy

Poľský minister obrany trvá na tom, že za haváriou lietadla s Kaczynským bolo Rusko

14.12.2017 21:47

O Macierewiczovi sa v poľskej tlači objavujú informácie, podľa ktorých by mohol byť napojený na ruskú tajnú službu a to, akým smerom vedie vyšetrovanie, by mohlo byť len spravodajskou hrou.

Cesta, cesty, doprava, diaľnica

NDS chystá súťaže na časť obchvatu Prešova a na úsek R2 pri Mýtnej

14.12.2017 20:13

NDS plánuje vyhlásiť už skôr avizované súťaže, prvú do 29. decembra tohto roka a druhú do 31. januára 2018.

ľudia

Konšpirácie na vzostupe. Experti dvíhajú varovný prst

14.12.2017 20:00

Konšpiračnej teórii, že svet ovládajú tajné spolky, ktoré sa usilujú o totalitnú svetovládu, verí čoraz viac ľudí. Darí sa aj iným pochybným myšlienkam.

G20-GERMANY/

Nechceme tu desiatky Saakašviliov, reagoval Putin na možnú kandidatúru Navaľného

14.12.2017 19:40

"Otočte stránku a dospejte už!" odkázal ruský prezident poľskej vláde. Na otázku opozičnej novinárky, ktorá v októbri prežila pokus o atentát, odmietol odpovedať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 53581x
Priemerná čítanosť článkov: 1307x

Autor blogu

Kategórie