Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (26)Ale podľa najnovších dôkazov je Ficov režim životne nebezpečný aj pre divé svine (oficiálne diviak lesný, lat. Sus scrofa)…!

V posledných dňoch sa konajú na túto zver hromadné poľovačky, nie v lesoch kde táto zver prirodzene žije, ale v mestských a obecných aglomeráciách, kde sa v poslednom čase zdržiava oveľa častejšie. Oficiálne miesta dôvodia že príčinou je jej premnoženie. Ale to nie je skutočná pravda. Ficov režim jednoducho privolal na túto zver hladomor a preto vyhľadáva obživu v obytných aglomeráciách. Režim totiž vyraboval a zdevastoval aj listnaté lesy na celom území Slovenska, aj keď nemal dôvody ako u ihličnanov, že vraj lykožrút… Päťdesiat a viacročné buky a duby boli zdrojom bukvíc a žalúďov, čo bola základná obživa diviakov a nemuseli z lesa von, i keď sem tam prilepšovali na pestovaných zemiakoch či kukurici. Vyrabovaním lesov majiteľmi a štátnych lesov politikmi cez rodinné firmy, ako napríklad firmou Petra Žigu, bývalého ministra životného prostredia a teraz hospodárstva. V lesoch už prakticky nezostali stromy semenáče s vekom nad päťdesiat rokov. Režim natoľko dovolil zdevastovať prirodzené biotopy nielen chránené zákonom a medzinárodnými dohovormi, ale nechráni ani prirodzenú vlastnosť lesa zadržiavať vodu pre vlastnú lesnú obnovu, ani lesnú pôdu pred eróziou. Pritom je režim viazaný viacerými medzinárodnými dohovormi na ich ochranu. Plnenie medzinárodných dohovorov je ústavná povinnosť režimu.

Ústava Slovenskej republiky, Zákon č. 460/1992 Zbierky, hneď v úvodnej pasáži hovorí:

P R V Á H L A V A

P r v ý o d d i e l

Základné ustanovenia

Čl. 1

(1) Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na

nijakú ideológiu ani náboženstvo.

(2) Slovenská republika uznáva a dodržiava všeobecné pravidlá medzinárodného

práva, medzinárodné zmluvy, ktorými je viazaná, a svoje ďalšie medzinárodné záväzky.

Závažným poškodením životného prostredia môže dochádzať k naplneniu skutkovej podstaty trestných činov v zmysle príslušných ustanovení trestného zákona Slovenskej republiky. Všade, na každej zmluve ktorá rabovanie umožnila je podpis konkrétnej zodpovednej osoby. Po odchode Ficovho režimu môžu byť volané tieto osoby k zodpovednosti, lebo skutok sa stal…!

Dúfajme že režimom vyvolaný hladomor diviakov, tieto prežijú.

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (38)

22.03.2018

Posledný zúfalý pokus o udržanie sa Ficovho režimu... Pokus o udržanie sa odohral včera (streda 22.03.2018) o 17:00 hodine pred prezidentským palácom v Bratislave, zhromaždením pod „Slovensko viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (37)

21.03.2018

Prezident Kiska práve teraz prijíma nových nominantov na ministrov, ktorých mu predložil Peter Pellegrini, poverený prezidentom zostavením novej vlády. Kto zostáva zatiaľ v Pellegriniho návrhu viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (36)

16.03.2018

„Nemaj obavu, ja nikam neodchádzam....!“, takto arogantne sa vyslovil expremiér do očí prezidenta hneď po tom ako odovzdal písomnú abdikáciu do jeho rúk. Potom sa postavil vedľa čerstvo viac »

dve percentá dane, Pravda, 2%

Detská organizácia Bratislavský Fénix

22.03.2018 23:22

Sme detská organizácia, ktorá napĺňa voľný čas detí bohatou, zaujímavou a dobrodružnou činnosťou.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Športovo strelecký klub - Strelecká akadémia PaedDr. Štefana Bumbála Nové Mesto nad Váhom

22.03.2018 23:19

Športovo strelecký klub so 60 ročnou tradíciou, ktorý chce vychovávať mladých športových strelcov.

tusk

Za útokom na Sergeja Skripaľa je Rusko. Zhodli sa krajiny Európskej únie na summite v Bruseli

22.03.2018 23:13

Neexistuje žiadne iné prijateľné vysvetlenie, uviedol na Twitteri Donald Tusk.

maringota, CVJ Barák

CVJ Barák

22.03.2018 23:03

Občianske združenie CVJ Barák už 7 rokov organizuje kultúrne podujatia v priestoroch bývalého lomu uprostred tradičných skalických vinohradov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 60
Celková čítanosť: 78122x
Priemerná čítanosť článkov: 1302x

Autor blogu

Kategórie