Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (26)Ale podľa najnovších dôkazov je Ficov režim životne nebezpečný aj pre divé svine (oficiálne diviak lesný, lat. Sus scrofa)…!

V posledných dňoch sa konajú na túto zver hromadné poľovačky, nie v lesoch kde táto zver prirodzene žije, ale v mestských a obecných aglomeráciách, kde sa v poslednom čase zdržiava oveľa častejšie. Oficiálne miesta dôvodia že príčinou je jej premnoženie. Ale to nie je skutočná pravda. Ficov režim jednoducho privolal na túto zver hladomor a preto vyhľadáva obživu v obytných aglomeráciách. Režim totiž vyraboval a zdevastoval aj listnaté lesy na celom území Slovenska, aj keď nemal dôvody ako u ihličnanov, že vraj lykožrút… Päťdesiat a viacročné buky a duby boli zdrojom bukvíc a žalúďov, čo bola základná obživa diviakov a nemuseli z lesa von, i keď sem tam prilepšovali na pestovaných zemiakoch či kukurici. Vyrabovaním lesov majiteľmi a štátnych lesov politikmi cez rodinné firmy, ako napríklad firmou Petra Žigu, bývalého ministra životného prostredia a teraz hospodárstva. V lesoch už prakticky nezostali stromy semenáče s vekom nad päťdesiat rokov. Režim natoľko dovolil zdevastovať prirodzené biotopy nielen chránené zákonom a medzinárodnými dohovormi, ale nechráni ani prirodzenú vlastnosť lesa zadržiavať vodu pre vlastnú lesnú obnovu, ani lesnú pôdu pred eróziou. Pritom je režim viazaný viacerými medzinárodnými dohovormi na ich ochranu. Plnenie medzinárodných dohovorov je ústavná povinnosť režimu.

Ústava Slovenskej republiky, Zákon č. 460/1992 Zbierky, hneď v úvodnej pasáži hovorí:

P R V Á H L A V A

P r v ý o d d i e l

Základné ustanovenia

Čl. 1

(1) Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na

nijakú ideológiu ani náboženstvo.

(2) Slovenská republika uznáva a dodržiava všeobecné pravidlá medzinárodného

práva, medzinárodné zmluvy, ktorými je viazaná, a svoje ďalšie medzinárodné záväzky.

Závažným poškodením životného prostredia môže dochádzať k naplneniu skutkovej podstaty trestných činov v zmysle príslušných ustanovení trestného zákona Slovenskej republiky. Všade, na každej zmluve ktorá rabovanie umožnila je podpis konkrétnej zodpovednej osoby. Po odchode Ficovho režimu môžu byť volané tieto osoby k zodpovednosti, lebo skutok sa stal…!

Dúfajme že režimom vyvolaný hladomor diviakov, tieto prežijú.

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (44)

14.06.2018

Motto: Kam nemôže čert, tam pošle Sakovú...! Denisa Saková, predtým ako sa stala ministerkou vnútra bola štátnou tajomníčkou na tom istom ministerstve, vtedy riadenom ministrom Kaliňákom. viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (43)

06.06.2018

Česká novinárka po návrate mobilu (z tlače dnešných dní) Hovorkyňa úradu špeciálnej prokuratúry Tökölyová: “V danom prípade, keď ide o poškodeného – novinára, by rovnako malo byť viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (42)

07.05.2018

Zatiaľ čo v kostole v Gregorovciach pri Prešove, miesto tedeum pripravovali na sobotu 5. mája rekviem, na deň kedy mali mať sobáš zavraždení Ján a Martina, a k oltáru miesto nich boli položené viac »

Liviu Dragnea

Šéfa rumunských sociálnych demokratov odsúdili na tri a pol roka väzenia

21.06.2018 19:23

Predsedu rumunskej vládnucej Sociálnodemokratickej strany Livia Dragneu odsúdil súd v Rumunsku za podnecovanie na zneužitie právomocí úradu verejného činiteľa

Donald Trump Melania Trump

Trump nariadil zjednotiť rodiny migrantov, jeho žena navštívila internačné centrum

21.06.2018 19:00

Americký prezident oznámil, že nariadil úradom navrátiť deti odobrané prisťahovalcom bez dokladov a že jeho žena je na návšteve jedného z centier.

kurilovska

Kurilovská k zmenkám: Polícia by si mala pribrať znalca

21.06.2018 19:00

Rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská hovorí, že komplikované zaistenie Pavla Ruska naznačuje to, že vyšetrovateľ mohol získať za krátky čas nové dôkazy.

Porošenko

Porošenko volal s Putinom, témou boli väzni, situácia na Donbase či misia OSN

21.06.2018 18:01

Ukrajinský prezident viedol telefonický rozhovor s ruským prezidentom, v ktorom vyzval na prepustenie Ukrajincov zadržiavaných v ruských väzniciach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 66
Celková čítanosť: 89548x
Priemerná čítanosť článkov: 1357x

Autor blogu

Kategórie