Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (24)

Motto:

Ešte vo vláde bývalého komunistu Roberta Fica v roku 2006 bolo zo štrnástich členov až desať bývalých príslušníkov komunistickej strany, teda skoro dvadsať rokov po nežnej revolúcii vládli na Slovensku vlastne komunisti.

Politicky nepripravený občan sa nestal platným a aktívnym článkom porevolučného demokratického procesu. Celú záležitosť ešte stále vníma ako podvod a zostali mu iba trpké spomienky a bolesť na to, čo bolo a čo je teraz. Vo svojich myšlienkach si nevie zrovnať, komu tá „nežná“ či „zamatová“ revolúcia z novembra 1989 vlastne prospela…“

Citát z knihy Jozefa Kršeka, exministra poľnohospodárstva SR „Roľníci v dobe socializmu. Takto sme žili“. Vydal MB – POLYGRAF, s.r.o., v Bratislave 2012

Poturčenec horší Turka..! Birmovaný komunista horší komunistu…

Ficov režim je despotickým režimom…! Uvediem niekoľko dôkazmi podložených príkladov ako si režim v štátnych inštitúciach vystačí sám, aj ako vyšetrovateľ, aj ako obvinený, ktorého režim ani nevypočuje, ani nepotrebuje jeho dôkazy ani dôkazy ktoré by mohol poskytnúť nezávislý odborník s nespornou odbornou kvalifikáciou.

    1. Slovenská inšpekcia životného prostredia vykonávala štátny dozor v priestoroch ťažby bentonitu v obci Bartošova Lehôtka v okrese Žiar nad Hronom, keď dostala od občanov podnet že firma otvorila ťažbu v rozpore so zákonom poškodila pritom biotop so zákonom chránenou rastlinou európskeho významu, naviac chránenou európskym dohovorom ktorého je signatárom aj SR, so spôsobenou škodou cca 2,2 mil. €. Inšpekcia aj po niekoľkonásobnom podnete odmietla prítomnosť toho kto podnet podal a aj prizvaného nezávislého odborníka, biológa s tromi VŠ titulmi Mgr. Ing. RNDr., ale sama spísala ľahko vyvrátiteľný pamflet, ktorý je pre úrady jediný platný, ale klamlivý dokument viď. stránku: http://www.kremnickevrchyprezivot.eu/?m=201610 Vedúcim inšpektorátu v Banskej Bystrici, ktorý štátny dozor (ŠD )vykonával je Ing. Zdeňek Rehoř, samotný ŠD vykonávali z väčšej časti Ing. Danáková a Ing. Farbiaková z CHKO Štiavnické vrchy aj za účasti Ing. Nogovej z OÚ Žiar nad Hronom, Odboru starostlivosti o životné prostredie.

    2. Obvodný banský úrad Banská Bystrica zvolal na deň 04.07.2017 na 10:00 hod. na miesto Stará Kremnička účastníkov ústneho pojednávania začatia konania vo veci povolenia banskej činnosti – otvárky, prípravy a dobývania výhradného ložiska bentonitu v dobývacom priestore Stará Kremnička III na roky 2017 – 2032. Na tomto jednaní bola vylúčená prítomnosť verejnosti, hoci to zaručuje Aarhuský dohovor, ktorého depozitárom je generálny tajomník OSN kde sa podávajú aj sťažnosti a ktorého signatárom je opäť aj SR. Na sťažnosť Občianskeho združenia Kremnické vrchy pre život odpovedal Obvodný banský úrad Banská Bystrica, že vec „prešetril…“, a že k obmedzeniu prítomnosti verejnosti nedošlo. Pritom hneď v úvode predsedajúca vyzvala neprizvanú verejnosť k opusteniu miestnosti s tým, že zasadanie je neverejné. Vykázaná bola aj RTVS a súkromná TV z Česka so známou reportérkou aj na Slovensku. No a v rámci „prešetrovania…! nebola vypočutá ani jedna osoba z vykázanej verejnosti, aj tu si despotický režim vystačil úplne sám. Dôkazy majú natočené obe televízie, ktoré mali v úvode v chode kamery, naviac poslankyňa miestneho zastupiteľstva má celé konanie v audio nahrávke. „Prešetrenie…“ za banský úrad vykonal Ing. Bubelíny, predseda úradu.

A príkladov je ešte neúrekom, kde si despotický režim vo všetkom vystačí sám. Ešte jeden príklad ako vypracovať akékoľvek obvinenie bez účasti obvineného. Zástupkyňa OÚ Žiar nad Hronom Ing. Beňová nazretím cez plot do dvora ihneď vedela, že majiteľ „kradne…“ nezákonne vodu z prirodzeného vodného toku, hoci tento už pred piatimi rokmi zrušil prívod (kedy bol odber všeobecne voľný), pretože v záhrade už nič nepestuje. Keby sa bola ohlásila a nenazerala bez jeho prítomnosti iba cez plot, bol by jej skutkový stav ochotne ukázal. Úradníčka z Kaliňákovho rezortu si samozrejme s dôkazmi vystačila sama, a nadriadené úrady v rámci odvolania jej „zistenie…“ potvrdili, samozrejme sú v dôkazoch tiež sebestačné.

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (31)

06.02.2018

Po tom ako Ficov režim za účasti bývalého ministra životného prostredia a teraz hospodárstva Petra Žigu, vyplienil slovenské lesy a pozmenil tým aj vodnozáchytný režim lesov, môžeme dopadnúť viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (30)

21.01.2018

Tentoraz ide občanom skutočne o holé životy o ktoré ich môže pripraviť Ficov režim. Keďže režim zdevastoval za desať rokov vládnutia slovenské lesy natoľko, že v nich nezostáva potravy viac »

Víte Brůžek, von ten Kosík patrně trpí nějakou fóbií. . .

12.01.2018

...jinak by z toho Mali tak nespěchal domů kde ho čeká štrnáct let kriminálu, takto zhodnotil situáciu policajný rada zo štvorky, Vacátko... (film Hříšní lidé města Pražského, rada v viac »

Robert Fico

Slovensko neratifikuje Istanbulský dohovor

22.02.2018 13:56

Slovenská republika neratifikuje Istanbulský dohovor. Informoval o tom premiér Roberta Fica. Podľa jeho slov v tejto otázke panuje zhoda v koalícii.

Alexej Navaľnyj

Navaľného a jeho spolupracovníka Volkova opäť zadržala ruská polícia

22.02.2018 13:55

Navaľnyj sa v posledných mesiacoch dostal do rúk ruskej polície veľmi často, a to v súvislosti s protestnými zhromaždeniami.

fajcenie, cigareta

Státisíce Rakúšanov sú proti plánu nezaviesť zákaz fajčenia v reštauráciách

22.02.2018 13:46

V Rakúsku, ktoré je na treťom mieste v počte fajčiarov v Európskej únii, ročne zomrie na následky konzumácie tabakových výrobkov 13 000 ľudí.

László Sólymos

Slovensko a Česko nechcú byť skládkovými veľmocami

22.02.2018 13:14

Slovensko a Česko obmedzia skládkovanie, zhodli sa šéfovia envirorezortov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 65088x
Priemerná čítanosť článkov: 1302x

Autor blogu

Kategórie