Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (24)

Motto:

Ešte vo vláde bývalého komunistu Roberta Fica v roku 2006 bolo zo štrnástich členov až desať bývalých príslušníkov komunistickej strany, teda skoro dvadsať rokov po nežnej revolúcii vládli na Slovensku vlastne komunisti.

Politicky nepripravený občan sa nestal platným a aktívnym článkom porevolučného demokratického procesu. Celú záležitosť ešte stále vníma ako podvod a zostali mu iba trpké spomienky a bolesť na to, čo bolo a čo je teraz. Vo svojich myšlienkach si nevie zrovnať, komu tá „nežná“ či „zamatová“ revolúcia z novembra 1989 vlastne prospela…“

Citát z knihy Jozefa Kršeka, exministra poľnohospodárstva SR „Roľníci v dobe socializmu. Takto sme žili“. Vydal MB – POLYGRAF, s.r.o., v Bratislave 2012

Poturčenec horší Turka..! Birmovaný komunista horší komunistu…

Ficov režim je despotickým režimom…! Uvediem niekoľko dôkazmi podložených príkladov ako si režim v štátnych inštitúciach vystačí sám, aj ako vyšetrovateľ, aj ako obvinený, ktorého režim ani nevypočuje, ani nepotrebuje jeho dôkazy ani dôkazy ktoré by mohol poskytnúť nezávislý odborník s nespornou odbornou kvalifikáciou.

    1. Slovenská inšpekcia životného prostredia vykonávala štátny dozor v priestoroch ťažby bentonitu v obci Bartošova Lehôtka v okrese Žiar nad Hronom, keď dostala od občanov podnet že firma otvorila ťažbu v rozpore so zákonom poškodila pritom biotop so zákonom chránenou rastlinou európskeho významu, naviac chránenou európskym dohovorom ktorého je signatárom aj SR, so spôsobenou škodou cca 2,2 mil. €. Inšpekcia aj po niekoľkonásobnom podnete odmietla prítomnosť toho kto podnet podal a aj prizvaného nezávislého odborníka, biológa s tromi VŠ titulmi Mgr. Ing. RNDr., ale sama spísala ľahko vyvrátiteľný pamflet, ktorý je pre úrady jediný platný, ale klamlivý dokument viď. stránku: http://www.kremnickevrchyprezivot.eu/?m=201610 Vedúcim inšpektorátu v Banskej Bystrici, ktorý štátny dozor (ŠD )vykonával je Ing. Zdeňek Rehoř, samotný ŠD vykonávali z väčšej časti Ing. Danáková a Ing. Farbiaková z CHKO Štiavnické vrchy aj za účasti Ing. Nogovej z OÚ Žiar nad Hronom, Odboru starostlivosti o životné prostredie.

    2. Obvodný banský úrad Banská Bystrica zvolal na deň 04.07.2017 na 10:00 hod. na miesto Stará Kremnička účastníkov ústneho pojednávania začatia konania vo veci povolenia banskej činnosti – otvárky, prípravy a dobývania výhradného ložiska bentonitu v dobývacom priestore Stará Kremnička III na roky 2017 – 2032. Na tomto jednaní bola vylúčená prítomnosť verejnosti, hoci to zaručuje Aarhuský dohovor, ktorého depozitárom je generálny tajomník OSN kde sa podávajú aj sťažnosti a ktorého signatárom je opäť aj SR. Na sťažnosť Občianskeho združenia Kremnické vrchy pre život odpovedal Obvodný banský úrad Banská Bystrica, že vec „prešetril…“, a že k obmedzeniu prítomnosti verejnosti nedošlo. Pritom hneď v úvode predsedajúca vyzvala neprizvanú verejnosť k opusteniu miestnosti s tým, že zasadanie je neverejné. Vykázaná bola aj RTVS a súkromná TV z Česka so známou reportérkou aj na Slovensku. No a v rámci „prešetrovania…! nebola vypočutá ani jedna osoba z vykázanej verejnosti, aj tu si despotický režim vystačil úplne sám. Dôkazy majú natočené obe televízie, ktoré mali v úvode v chode kamery, naviac poslankyňa miestneho zastupiteľstva má celé konanie v audio nahrávke. „Prešetrenie…“ za banský úrad vykonal Ing. Bubelíny, predseda úradu.

A príkladov je ešte neúrekom, kde si despotický režim vo všetkom vystačí sám. Ešte jeden príklad ako vypracovať akékoľvek obvinenie bez účasti obvineného. Zástupkyňa OÚ Žiar nad Hronom Ing. Beňová nazretím cez plot do dvora ihneď vedela, že majiteľ „kradne…“ nezákonne vodu z prirodzeného vodného toku, hoci tento už pred piatimi rokmi zrušil prívod (kedy bol odber všeobecne voľný), pretože v záhrade už nič nepestuje. Keby sa bola ohlásila a nenazerala bez jeho prítomnosti iba cez plot, bol by jej skutkový stav ochotne ukázal. Úradníčka z Kaliňákovho rezortu si samozrejme s dôkazmi vystačila sama, a nadriadené úrady v rámci odvolania jej „zistenie…“ potvrdili, samozrejme sú v dôkazoch tiež sebestačné.

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (50)

02.01.2019

V decembri poskytol portálu „Dobré noviny“ rozhovor plk. Branislav Diďák, toho času mimo policajnú službu. Avšak mimoriadne aktívny čo sa týka budúcej reorganizácie polície. Odhadujem viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (49)

10.12.2018

Keď pred asi štyritisíc rokmi šiel Feníčan na trh aby predal ťavu a kúpil štyri ovce, prišlo mu divné prečo má vymeniť ťavu za štyri ovce, keď iní berú za jednu ťavu desať. Desať viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (48)

15.10.2018

Kedy odtečie posledná kvapka vody z územia Slovenska možno už počítať nie na milióny rokov, ani na tisíce, ale už na dni. Pozrite sa na naše rieky či potoky, voda z nich zo dňa na deň mizne viac »

Vadimír Putin, Rusko

Dôvera Rusov v Putina klesla na historické minimum

18.01.2019 22:55

Dôveruje mu len 33,4 percenta Rusov.

Antonio Guterres

António Guterres si myslí, že nemá právomoc začať vyšetrovanie Chášakdžího smrti

18.01.2019 22:34

Mandát by mu mohla udeliť len Bezpečnostná rada OSN a za istých okolností aj Valné zhromaždenie OSN.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Vzájomný obchod Slovenska s Nemeckom dosahuje 27 miliárd eur

18.01.2019 22:07

Slovensko je jedna z mála krajín, ktoré majú s Nemeckom aktívnu obchodnú bilanciu.

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 114529x
Priemerná čítanosť článkov: 1591x

Autor blogu

Kategórie