Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (21)

Na jar pred parlamentnými voľbami v roku 2016 sa predvádzal v TV vtedajší minister životného prostredia Peter Žiga aj s riaditeľom štátneho Slovenského vodohospodárskeho podniku, aby sa vychvaľoval pred občanmi koľko za jeho ministrovania postavili betónových poldrov, aby tak chránili občanov pred povodňami. Z jari si však nevšimol koľko neporiadku je v riekach, potokoch, popri cestách, v obciach, čo odhalil topiaci sa sneh. Kopu plastov, plastových fliaš, obalov z oleja, a iného neporiadku po celom Slovensku, ktorý jeho ministerstvo nezvládlo. Výhovorka, že to všetko občania neobstojí, kto ich mal vytvárať prísnu legislatívu, sankcionovať, neustále školiť a presviedčať, keď nie ministerstvo životného prostredia…?!

Miesto toho sa minister venoval rodinnému podniku obchodovania s drevom… Až natoľko, že lesy v SR boli za Ficovho režimu zdecimované ako nikdy predtým v histórií. A to vo všetkých formách vlastníctva, najviac štátne, potom cirkevné ale aj urbárske a menších vlastníkov. Daromne sa vyhovárajú všetci do jedného, že sú dobrými hospodármi v lesoch, dobrými hospodármi boli ich starí otcovia z ktorého oni za desať rokov iba ťažili. Doslova spáchali zločin… Lesom odobrali vodu, rýchlym odvodom vody do Žigových poldrov, budovaním nezmyselných ciest pre ťažkú techniku akú lesy nikdy nezažili, dnes sú cesty vymývané zrážkami a odnášajú lesnú úrodnú pôdu, ktorá má spolu so záchytom vody zostať lesu. Obnova takto zničených lesov môže podľa odborníka trvať aj nad tisíc rokov. Toto Ficov režim dokázal zdevastovať za desať rokov vládnutia. A preto zbaviť sa tohto režimu je neodkladné…!

Dopad na životné prostredie, predovšetkým na zdroje vody je už teraz a bude ešte väčšou katastrofou…!

Prečítajte si od odborníka čo nás čaká po tomto zločine ktorého sa dopúšťajú vlastníci, všetka česť a poďakovanie výnimkám, ale zločinu sa dopúšťajú všetci tí, ktorých som vymenoval vyššie.

 

Zdroj informácie: Andrej Barát, Pravda 27.09.2017 06:00

Ekológ Erik Baláž: Budúcim generáciám zanecháme pustatinu

Andrej Barát, Pravda 27.09.2017 06:00

Erik Baláž. Autor: Andrej Barát, Pravda

https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/442955-ekolog-erik-balaz-buducim-generaciam-zanechame-pustatinu/

Nie my, ale naše deti sa budú musieť vysporiadať s čoraz ničivejšími búrkami a stále horšími horúčavami. My im zanechávame pokazenú planétu. Vyprahnuté studne. A vybrakovaný národný poklad – ozajstný slovenský horský les. Vyše 150 vedcov, odborníkov sa podpísalo pod spoločnú výzvu, aby vláda Slovenskej republiky okamžite zastavila devastáciu lesov, ťažbu a stavbu stoviek lesných ciest. Ak sa to nezastaví, nestratíme podľa ekológa a spoluautora výzvy Erika Baláža iba krásne lesy. Naša krajina definitívne stratí svoju tvár.

Pokračovanie v uvedenom zdroji informácie.

Víte Brůžek, von ten Kosík patrně trpí nějakou fóbií. . .

12.01.2018

...jinak by z toho Mali tak nespěchal domů kde ho čeká štrnáct let kriminálu, takto zhodnotil situáciu policajný rada zo štvorky, Vacátko... (film Hříšní lidé města Pražského, rada v viac »

Vysvetlenie tým ktorí neholdujú Mendelovej vedeckej genetike

10.01.2018

V mojom predchádzajúcom BLOG -u som upozornil na to, ako režim zdevastoval mimo iné aj genofond slovenských lesov, čo považujem za najväčší zločin Ficovho režimu. Pre porovnanie je to analogické viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (29)

08.01.2018

Róbert Fico odmietol My sme les 29.12.2017 19:24 Zdroj informácie: https://www.mysmeles.sk/aktuality Z Úradu vlády nám prišla odpoveď na náš list (čítaj Viac), že sa s nami premiér nestretne viac »

Bukurešť, protest

V Bukurešti protestovali desaťtisíce ľudí proti kontroverzným vládnym reformám

20.01.2018 22:00

Zhruba 30-tisíc ľudí sa zišlo v sobotu večer v centre rumunskej metropoly Bukurešť na proteste proti tamojšej vláde a jej kontroverzným reformám.

afganistan

Skupina ozbrojencov zaútočila na hotel v Kábule

20.01.2018 21:01

Skupina prinajmenšom štyroch ozbrojencov zaútočila v sobotu večer na hotel Intercontinental v afganskej metropole Kábul.

polícia, policajti

NAKA rieši prípady daňových podvodov za milióny eur

20.01.2018 19:41

Prípad možných daňových podvodov z mája minulého roka prechádza do ďalšej fázy.

Kalifornia, požiar

Po požiari hotelu v Prahe zomreli dvaja ľudia, ďalší skončili v nemocnici

20.01.2018 19:29, aktualizované: 20:08

Najmenej dvoch mŕtvych a množstvo zranených si vyžiadal požiar štvorhviezdičkového hotela Eurostars David, ktorý sa nachádza v centre českej metropoly Praha.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 48
Celková čítanosť: 61077x
Priemerná čítanosť článkov: 1272x

Autor blogu

Kategórie