Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (21)

Na jar pred parlamentnými voľbami v roku 2016 sa predvádzal v TV vtedajší minister životného prostredia Peter Žiga aj s riaditeľom štátneho Slovenského vodohospodárskeho podniku, aby sa vychvaľoval pred občanmi koľko za jeho ministrovania postavili betónových poldrov, aby tak chránili občanov pred povodňami. Z jari si však nevšimol koľko neporiadku je v riekach, potokoch, popri cestách, v obciach, čo odhalil topiaci sa sneh. Kopu plastov, plastových fliaš, obalov z oleja, a iného neporiadku po celom Slovensku, ktorý jeho ministerstvo nezvládlo. Výhovorka, že to všetko občania neobstojí, kto ich mal vytvárať prísnu legislatívu, sankcionovať, neustále školiť a presviedčať, keď nie ministerstvo životného prostredia…?!

Miesto toho sa minister venoval rodinnému podniku obchodovania s drevom… Až natoľko, že lesy v SR boli za Ficovho režimu zdecimované ako nikdy predtým v histórií. A to vo všetkých formách vlastníctva, najviac štátne, potom cirkevné ale aj urbárske a menších vlastníkov. Daromne sa vyhovárajú všetci do jedného, že sú dobrými hospodármi v lesoch, dobrými hospodármi boli ich starí otcovia z ktorého oni za desať rokov iba ťažili. Doslova spáchali zločin… Lesom odobrali vodu, rýchlym odvodom vody do Žigových poldrov, budovaním nezmyselných ciest pre ťažkú techniku akú lesy nikdy nezažili, dnes sú cesty vymývané zrážkami a odnášajú lesnú úrodnú pôdu, ktorá má spolu so záchytom vody zostať lesu. Obnova takto zničených lesov môže podľa odborníka trvať aj nad tisíc rokov. Toto Ficov režim dokázal zdevastovať za desať rokov vládnutia. A preto zbaviť sa tohto režimu je neodkladné…!

Dopad na životné prostredie, predovšetkým na zdroje vody je už teraz a bude ešte väčšou katastrofou…!

Prečítajte si od odborníka čo nás čaká po tomto zločine ktorého sa dopúšťajú vlastníci, všetka česť a poďakovanie výnimkám, ale zločinu sa dopúšťajú všetci tí, ktorých som vymenoval vyššie.

 

Zdroj informácie: Andrej Barát, Pravda 27.09.2017 06:00

Ekológ Erik Baláž: Budúcim generáciám zanecháme pustatinu

Andrej Barát, Pravda 27.09.2017 06:00

Erik Baláž. Autor: Andrej Barát, Pravda

https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/442955-ekolog-erik-balaz-buducim-generaciam-zanechame-pustatinu/

Nie my, ale naše deti sa budú musieť vysporiadať s čoraz ničivejšími búrkami a stále horšími horúčavami. My im zanechávame pokazenú planétu. Vyprahnuté studne. A vybrakovaný národný poklad – ozajstný slovenský horský les. Vyše 150 vedcov, odborníkov sa podpísalo pod spoločnú výzvu, aby vláda Slovenskej republiky okamžite zastavila devastáciu lesov, ťažbu a stavbu stoviek lesných ciest. Ak sa to nezastaví, nestratíme podľa ekológa a spoluautora výzvy Erika Baláža iba krásne lesy. Naša krajina definitívne stratí svoju tvár.

Pokračovanie v uvedenom zdroji informácie.

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (50)

02.01.2019

V decembri poskytol portálu „Dobré noviny“ rozhovor plk. Branislav Diďák, toho času mimo policajnú službu. Avšak mimoriadne aktívny čo sa týka budúcej reorganizácie polície. Odhadujem viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (49)

10.12.2018

Keď pred asi štyritisíc rokmi šiel Feníčan na trh aby predal ťavu a kúpil štyri ovce, prišlo mu divné prečo má vymeniť ťavu za štyri ovce, keď iní berú za jednu ťavu desať. Desať viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (48)

15.10.2018

Kedy odtečie posledná kvapka vody z územia Slovenska možno už počítať nie na milióny rokov, ani na tisíce, ale už na dni. Pozrite sa na naše rieky či potoky, voda z nich zo dňa na deň mizne viac »

Vadimír Putin, Rusko

Dôvera Rusov v Putina klesla na historické minimum

18.01.2019 22:55

Dôveruje mu len 33,4 percenta Rusov.

Antonio Guterres

António Guterres si myslí, že nemá právomoc začať vyšetrovanie Chášakdžího smrti

18.01.2019 22:34

Mandát by mu mohla udeliť len Bezpečnostná rada OSN a za istých okolností aj Valné zhromaždenie OSN.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Vzájomný obchod Slovenska s Nemeckom dosahuje 27 miliárd eur

18.01.2019 22:07

Slovensko je jedna z mála krajín, ktoré majú s Nemeckom aktívnu obchodnú bilanciu.

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 114510x
Priemerná čítanosť článkov: 1590x

Autor blogu

Kategórie