Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (21)

Na jar pred parlamentnými voľbami v roku 2016 sa predvádzal v TV vtedajší minister životného prostredia Peter Žiga aj s riaditeľom štátneho Slovenského vodohospodárskeho podniku, aby sa vychvaľoval pred občanmi koľko za jeho ministrovania postavili betónových poldrov, aby tak chránili občanov pred povodňami. Z jari si však nevšimol koľko neporiadku je v riekach, potokoch, popri cestách, v obciach, čo odhalil topiaci sa sneh. Kopu plastov, plastových fliaš, obalov z oleja, a iného neporiadku po celom Slovensku, ktorý jeho ministerstvo nezvládlo. Výhovorka, že to všetko občania neobstojí, kto ich mal vytvárať prísnu legislatívu, sankcionovať, neustále školiť a presviedčať, keď nie ministerstvo životného prostredia…?!

Miesto toho sa minister venoval rodinnému podniku obchodovania s drevom… Až natoľko, že lesy v SR boli za Ficovho režimu zdecimované ako nikdy predtým v histórií. A to vo všetkých formách vlastníctva, najviac štátne, potom cirkevné ale aj urbárske a menších vlastníkov. Daromne sa vyhovárajú všetci do jedného, že sú dobrými hospodármi v lesoch, dobrými hospodármi boli ich starí otcovia z ktorého oni za desať rokov iba ťažili. Doslova spáchali zločin… Lesom odobrali vodu, rýchlym odvodom vody do Žigových poldrov, budovaním nezmyselných ciest pre ťažkú techniku akú lesy nikdy nezažili, dnes sú cesty vymývané zrážkami a odnášajú lesnú úrodnú pôdu, ktorá má spolu so záchytom vody zostať lesu. Obnova takto zničených lesov môže podľa odborníka trvať aj nad tisíc rokov. Toto Ficov režim dokázal zdevastovať za desať rokov vládnutia. A preto zbaviť sa tohto režimu je neodkladné…!

Dopad na životné prostredie, predovšetkým na zdroje vody je už teraz a bude ešte väčšou katastrofou…!

Prečítajte si od odborníka čo nás čaká po tomto zločine ktorého sa dopúšťajú vlastníci, všetka česť a poďakovanie výnimkám, ale zločinu sa dopúšťajú všetci tí, ktorých som vymenoval vyššie.

 

Zdroj informácie: Andrej Barát, Pravda 27.09.2017 06:00

Ekológ Erik Baláž: Budúcim generáciám zanecháme pustatinu

Andrej Barát, Pravda 27.09.2017 06:00

Erik Baláž. Autor: Andrej Barát, Pravda

https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/442955-ekolog-erik-balaz-buducim-generaciam-zanechame-pustatinu/

Nie my, ale naše deti sa budú musieť vysporiadať s čoraz ničivejšími búrkami a stále horšími horúčavami. My im zanechávame pokazenú planétu. Vyprahnuté studne. A vybrakovaný národný poklad – ozajstný slovenský horský les. Vyše 150 vedcov, odborníkov sa podpísalo pod spoločnú výzvu, aby vláda Slovenskej republiky okamžite zastavila devastáciu lesov, ťažbu a stavbu stoviek lesných ciest. Ak sa to nezastaví, nestratíme podľa ekológa a spoluautora výzvy Erika Baláža iba krásne lesy. Naša krajina definitívne stratí svoju tvár.

Pokračovanie v uvedenom zdroji informácie.

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (44)

14.06.2018

Motto: Kam nemôže čert, tam pošle Sakovú...! Denisa Saková, predtým ako sa stala ministerkou vnútra bola štátnou tajomníčkou na tom istom ministerstve, vtedy riadenom ministrom Kaliňákom. viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (43)

06.06.2018

Česká novinárka po návrate mobilu (z tlače dnešných dní) Hovorkyňa úradu špeciálnej prokuratúry Tökölyová: “V danom prípade, keď ide o poškodeného – novinára, by rovnako malo byť viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (42)

07.05.2018

Zatiaľ čo v kostole v Gregorovciach pri Prešove, miesto tedeum pripravovali na sobotu 5. mája rekviem, na deň kedy mali mať sobáš zavraždení Ján a Martina, a k oltáru miesto nich boli položené viac »

mafia, polícia

V Nemecku má 'Ndrangheta už podobné štruktúry ako v Taliansku

18.07.2018 20:12

Podľa poznatkov úradu DIA je v Nemecku mimoriadne zaujímavou lokalitou pre túto odnož mafie s ohľadom na obchod s drogami prístav v Hamburgu.

Wilbur Ross

USA vyšetrujú vplyv dovozu uránu na národnú bezpečnosť

18.07.2018 19:29

Vyšetrovanie by mohlo viesť k zavedeniu nových ciel alebo kvót.

Maria butina

Moskva: Zatknutie Butinovej bolo starostlivo naplánované

18.07.2018 19:08

Zatknutie ruskej občianky Marie Butinovej v Spojených štátoch malo znehodnotiť stretnutie lídrov Ruska a USA Vladimira Putina a Donalda Trumpa.

maria patakyová, dúhový pride

Smer sa roztržke medzi SNS a Mostom-Híd len prizerá

18.07.2018 18:56

Prestrelka slov alebo základ vážneho sporu v koalícii, ktorý neskôr môže eskalovať? Postoj k právam homosexuálov rozdeľuje dve koaličné strany SNS a Most-Híd.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 66
Celková čítanosť: 91113x
Priemerná čítanosť článkov: 1381x

Autor blogu

Kategórie