Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (21)

Na jar pred parlamentnými voľbami v roku 2016 sa predvádzal v TV vtedajší minister životného prostredia Peter Žiga aj s riaditeľom štátneho Slovenského vodohospodárskeho podniku, aby sa vychvaľoval pred občanmi koľko za jeho ministrovania postavili betónových poldrov, aby tak chránili občanov pred povodňami. Z jari si však nevšimol koľko neporiadku je v riekach, potokoch, popri cestách, v obciach, čo odhalil topiaci sa sneh. Kopu plastov, plastových fliaš, obalov z oleja, a iného neporiadku po celom Slovensku, ktorý jeho ministerstvo nezvládlo. Výhovorka, že to všetko občania neobstojí, kto ich mal vytvárať prísnu legislatívu, sankcionovať, neustále školiť a presviedčať, keď nie ministerstvo životného prostredia…?!

Miesto toho sa minister venoval rodinnému podniku obchodovania s drevom… Až natoľko, že lesy v SR boli za Ficovho režimu zdecimované ako nikdy predtým v histórií. A to vo všetkých formách vlastníctva, najviac štátne, potom cirkevné ale aj urbárske a menších vlastníkov. Daromne sa vyhovárajú všetci do jedného, že sú dobrými hospodármi v lesoch, dobrými hospodármi boli ich starí otcovia z ktorého oni za desať rokov iba ťažili. Doslova spáchali zločin… Lesom odobrali vodu, rýchlym odvodom vody do Žigových poldrov, budovaním nezmyselných ciest pre ťažkú techniku akú lesy nikdy nezažili, dnes sú cesty vymývané zrážkami a odnášajú lesnú úrodnú pôdu, ktorá má spolu so záchytom vody zostať lesu. Obnova takto zničených lesov môže podľa odborníka trvať aj nad tisíc rokov. Toto Ficov režim dokázal zdevastovať za desať rokov vládnutia. A preto zbaviť sa tohto režimu je neodkladné…!

Dopad na životné prostredie, predovšetkým na zdroje vody je už teraz a bude ešte väčšou katastrofou…!

Prečítajte si od odborníka čo nás čaká po tomto zločine ktorého sa dopúšťajú vlastníci, všetka česť a poďakovanie výnimkám, ale zločinu sa dopúšťajú všetci tí, ktorých som vymenoval vyššie.

 

Zdroj informácie: Andrej Barát, Pravda 27.09.2017 06:00

Ekológ Erik Baláž: Budúcim generáciám zanecháme pustatinu

Andrej Barát, Pravda 27.09.2017 06:00

Erik Baláž. Autor: Andrej Barát, Pravda

https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/442955-ekolog-erik-balaz-buducim-generaciam-zanechame-pustatinu/

Nie my, ale naše deti sa budú musieť vysporiadať s čoraz ničivejšími búrkami a stále horšími horúčavami. My im zanechávame pokazenú planétu. Vyprahnuté studne. A vybrakovaný národný poklad – ozajstný slovenský horský les. Vyše 150 vedcov, odborníkov sa podpísalo pod spoločnú výzvu, aby vláda Slovenskej republiky okamžite zastavila devastáciu lesov, ťažbu a stavbu stoviek lesných ciest. Ak sa to nezastaví, nestratíme podľa ekológa a spoluautora výzvy Erika Baláža iba krásne lesy. Naša krajina definitívne stratí svoju tvár.

Pokračovanie v uvedenom zdroji informácie.

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (48)

15.10.2018

Kedy odtečie posledná kvapka vody z územia Slovenska možno už počítať nie na milióny rokov, ani na tisíce, ale už na dni. Pozrite sa na naše rieky či potoky, voda z nich zo dňa na deň mizne viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (47)

24.09.2018

Motto: „Vyhraj voľby a môžeš všetko...!“ Róbert Fico, slovenský politik a veľký mysliteľ vlastnou hlavou. V minulých dňoch navštívila naše občianske združenie „Kremnické vrchy pre viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (46)

12.09.2018

Motto: Pretože lokalitu som osobne navštívil za účelom inventarizácie bezstavovcov a môžem potvrdiť jej jedinečnosť v Kremnickom pohorí. Teda nejde len o indikačnú a chránenú rosičku! viac »

Petra Stano Maťašovská, RTVS

Petra Stano Maťašovská rezignovala

15.10.2018 22:51

Šéfka rozhlasového spravodajstva RTVS bola autorkou interného dokumentu, ktorý pobúril opozíciu.

Turecko Saudská Arábia novinár zmiznutie konzulát prehľadan

CNN: Saudská Arábia sa prizná k zabitiu Chášakdžího

15.10.2018 22:44

Novinár je nezvestný od svojej návštevy saudskoarabského konzulátu v Istanbule.

kirill

Ruská pravoslávna cirkev prerušila vzťahy s konštantínopolským patriarchátom

15.10.2018 22:16

Ide o protest proti schváleniu žiadosti Ukrajiny o autokefálnu, teda nezávislú cirkev.

Kazakhstan Russia Space Station

Havária ruského Sojuzu mohla byť sabotážou

15.10.2018 21:24

Agentúra RIA Novosti sa odvoláva na anonymný zdroj z ruského kozmického priemyslu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 70
Celková čítanosť: 104880x
Priemerná čítanosť článkov: 1498x

Autor blogu

Kategórie