Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (19)

Až protestný list akademikov zo Slovenskej akadémie vied a z univerzít donútil Ficov nebezpečný režim konať a donútiť ministra zodpovedného za pridelenie 600 mil. €uro na vedu a výskum k odstúpeniu. Uvedené inštitúcie, ktoré sú najvyššími predstaviteľmi vedy a výskumu v SR, nedostali z fondov EÚ prakticky nič. Všetko bolo rozdelené a pridelené napríklad upratovacím firmám ktoré si dali do predmetu podnikania „výskum a vývoj“ tri dni pred pridelením financií z fondu aj s nevypovedateľnou zmluvou s ministerstvom…!

A zrejme z Ficovho vlastného rozumu sa z tohto škandálu režim chce dostať. Normálna vláda by podala neodkladne demisiu, Ficov režim je podľa neho samého nenahraditeľný. Určite po dohode s koaličnými partnermi sa snaží prekrývať tento škandál (ak možno krádeže vo veľkom nazývať škandálmi) a naťahovať veci až do unavenia verejnosti. To sa ukáže pri zajtrajšom odvolávaní ministra Richtera. Ak má Danko čo i len trochu charakteru, tak SNS sa pridá k opozícií a zahlasuje za odvolanie, ak nie bude jasnejšie že zakrýva vlastný spolu s Ficovým režimom, ktorého je súčasťou, škandál s fondami.

Každý deň, už niekoľko mesiacov, RTVS a aj komerčné televízie na úvod správ dookola omieľajú propagandu „ekonomike sa darí, rast HDP dosahuje na tri percentá, nezamestnanosť klesá ako nikdy predtým…“. Len už propaganda Ficovho režimu nehovorí o tom, koľko percent z HDP dostanú pracujúci na Slovensku v čistej mzde. HDP je nič nehovoriaci ukazovateľ globálnej ekonomiky. Zisky nadnárodných spoločností plynú ich majiteľom v zahraničí a podiel miezd na HDP klesá a je asi trikrát nižší ako v západnej Európe. Takže hodnoty prácou tvoríme predovšetkým pre západ. Od nich si potom vláda požičiava tie isté peniaze ktoré patria v podstate morálne nám a zadlžuje budúce generácie.

Ešte nedávno bola televíznou hviezdou Remiášová a poslanec Budaj s kauzou „amnestie…“, no dnes ani pes po nich neštekne. To Fico z vlastného rozumu len prekrýval ani neviem ktorú kauzu. Ako právnik musel dopredu vedieť ako dopadne, len „na oko“ donútil k politikárčeniu vlastným rozumom aj Ústavný súd SR.

Desaťročné rabovanie životného prostredia režimom má už svoje dôsledky, vyrabované lesy nie sú schopné zadržiavať vodu, ťažba nerastných surovín v lesoch ničí dôkazne vzácne biotopy a chránené rastliny a živočíchy, a toto Ficov režim zanechá budúcim generáciám. Ešte dnes sa musia postaviť tejto neradostnej vízií na odpor a zachrániť pre seba a svoje deti zvyšky bezbrehého rabovania…!

25. septembra sa opäť rozbehnú protesty študentov proti korupcií, dúfam že prinútia Fica aby vymenil slovenský národ, ktorý má Ficovho režimu po krk, za iný národ, tak ako to urobil známy cyklista Dzurida, alebo insitný ekonóm Mikloš, či majster sveta v žuvaní kravát Gruzínec Sakašvili…

(Ďakujem za upozornenie HDP/DPH)

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (49)

10.12.2018

Keď pred asi štyritisíc rokmi šiel Feníčan na trh aby predal ťavu a kúpil štyri ovce, prišlo mu divné prečo má vymeniť ťavu za štyri ovce, keď iní berú za jednu ťavu desať. Desať viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (48)

15.10.2018

Kedy odtečie posledná kvapka vody z územia Slovenska možno už počítať nie na milióny rokov, ani na tisíce, ale už na dni. Pozrite sa na naše rieky či potoky, voda z nich zo dňa na deň mizne viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (47)

24.09.2018

Motto: „Vyhraj voľby a môžeš všetko...!“ Róbert Fico, slovenský politik a veľký mysliteľ vlastnou hlavou. V minulých dňoch navštívila naše občianske združenie „Kremnické vrchy pre viac »

triblavina,kamion,dialnica D1

Súvislá diaľnica do Košíc bude skôr cez Maďarsko ako cez Slovensko

11.12.2018 21:23

Bratislava a Košice budú prepojené súvislou diaľnicou minimálne o päť rokov skôr cez územie Maďarska než cez Slovensko.

štrasburg, streľba

Na vianočných trhoch v Štrasburgu sa strieľalo, hlásia jednu obeť

11.12.2018 21:17, aktualizované: 21:41

Útočník je na úteku.

francúzsko, žlté vesty

Egyptská vláda údajne zakázala predaj žltých viest v obavách z demonštrácií

11.12.2018 20:27

Zakázané predávať žlté vesty majú obchodníci jednotlivcom, nie firmám.

donald trump

USA zaradili Pakistan na zoznam krajín porušujúcich náboženské slobody

11.12.2018 19:32

Presun na čiernu listinu umožňuje, aby USA na Pakistan uvalili sankcie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 110836x
Priemerná čítanosť článkov: 1561x

Autor blogu

Kategórie