Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (19)

Až protestný list akademikov zo Slovenskej akadémie vied a z univerzít donútil Ficov nebezpečný režim konať a donútiť ministra zodpovedného za pridelenie 600 mil. €uro na vedu a výskum k odstúpeniu. Uvedené inštitúcie, ktoré sú najvyššími predstaviteľmi vedy a výskumu v SR, nedostali z fondov EÚ prakticky nič. Všetko bolo rozdelené a pridelené napríklad upratovacím firmám ktoré si dali do predmetu podnikania „výskum a vývoj“ tri dni pred pridelením financií z fondu aj s nevypovedateľnou zmluvou s ministerstvom…!

A zrejme z Ficovho vlastného rozumu sa z tohto škandálu režim chce dostať. Normálna vláda by podala neodkladne demisiu, Ficov režim je podľa neho samého nenahraditeľný. Určite po dohode s koaličnými partnermi sa snaží prekrývať tento škandál (ak možno krádeže vo veľkom nazývať škandálmi) a naťahovať veci až do unavenia verejnosti. To sa ukáže pri zajtrajšom odvolávaní ministra Richtera. Ak má Danko čo i len trochu charakteru, tak SNS sa pridá k opozícií a zahlasuje za odvolanie, ak nie bude jasnejšie že zakrýva vlastný spolu s Ficovým režimom, ktorého je súčasťou, škandál s fondami.

Každý deň, už niekoľko mesiacov, RTVS a aj komerčné televízie na úvod správ dookola omieľajú propagandu „ekonomike sa darí, rast HDP dosahuje na tri percentá, nezamestnanosť klesá ako nikdy predtým…“. Len už propaganda Ficovho režimu nehovorí o tom, koľko percent z HDP dostanú pracujúci na Slovensku v čistej mzde. HDP je nič nehovoriaci ukazovateľ globálnej ekonomiky. Zisky nadnárodných spoločností plynú ich majiteľom v zahraničí a podiel miezd na HDP klesá a je asi trikrát nižší ako v západnej Európe. Takže hodnoty prácou tvoríme predovšetkým pre západ. Od nich si potom vláda požičiava tie isté peniaze ktoré patria v podstate morálne nám a zadlžuje budúce generácie.

Ešte nedávno bola televíznou hviezdou Remiášová a poslanec Budaj s kauzou „amnestie…“, no dnes ani pes po nich neštekne. To Fico z vlastného rozumu len prekrýval ani neviem ktorú kauzu. Ako právnik musel dopredu vedieť ako dopadne, len „na oko“ donútil k politikárčeniu vlastným rozumom aj Ústavný súd SR.

Desaťročné rabovanie životného prostredia režimom má už svoje dôsledky, vyrabované lesy nie sú schopné zadržiavať vodu, ťažba nerastných surovín v lesoch ničí dôkazne vzácne biotopy a chránené rastliny a živočíchy, a toto Ficov režim zanechá budúcim generáciám. Ešte dnes sa musia postaviť tejto neradostnej vízií na odpor a zachrániť pre seba a svoje deti zvyšky bezbrehého rabovania…!

25. septembra sa opäť rozbehnú protesty študentov proti korupcií, dúfam že prinútia Fica aby vymenil slovenský národ, ktorý má Ficovho režimu po krk, za iný národ, tak ako to urobil známy cyklista Dzurida, alebo insitný ekonóm Mikloš, či majster sveta v žuvaní kravát Gruzínec Sakašvili…

(Ďakujem za upozornenie HDP/DPH)

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (44)

14.06.2018

Motto: Kam nemôže čert, tam pošle Sakovú...! Denisa Saková, predtým ako sa stala ministerkou vnútra bola štátnou tajomníčkou na tom istom ministerstve, vtedy riadenom ministrom Kaliňákom. viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (43)

06.06.2018

Česká novinárka po návrate mobilu (z tlače dnešných dní) Hovorkyňa úradu špeciálnej prokuratúry Tökölyová: “V danom prípade, keď ide o poškodeného – novinára, by rovnako malo byť viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (42)

07.05.2018

Zatiaľ čo v kostole v Gregorovciach pri Prešove, miesto tedeum pripravovali na sobotu 5. mája rekviem, na deň kedy mali mať sobáš zavraždení Ján a Martina, a k oltáru miesto nich boli položené viac »

Liviu Dragnea

Šéfa rumunských sociálnych demokratov odsúdili na tri a pol roka väzenia

21.06.2018 19:23

Predsedu rumunskej vládnucej Sociálnodemokratickej strany Livia Dragneu odsúdil súd v Rumunsku za podnecovanie na zneužitie právomocí úradu verejného činiteľa

Donald Trump Melania Trump

Trump nariadil zjednotiť rodiny migrantov, jeho žena navštívila internačné centrum

21.06.2018 19:00

Americký prezident oznámil, že nariadil úradom navrátiť deti odobrané prisťahovalcom bez dokladov a že jeho žena je na návšteve jedného z centier.

kurilovska

Kurilovská k zmenkám: Polícia by si mala pribrať znalca

21.06.2018 19:00

Rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská hovorí, že komplikované zaistenie Pavla Ruska naznačuje to, že vyšetrovateľ mohol získať za krátky čas nové dôkazy.

Porošenko

Porošenko volal s Putinom, témou boli väzni, situácia na Donbase či misia OSN

21.06.2018 18:01

Ukrajinský prezident viedol telefonický rozhovor s ruským prezidentom, v ktorom vyzval na prepustenie Ukrajincov zadržiavaných v ruských väzniciach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 66
Celková čítanosť: 89549x
Priemerná čítanosť článkov: 1357x

Autor blogu

Kategórie