Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (19)

Až protestný list akademikov zo Slovenskej akadémie vied a z univerzít donútil Ficov nebezpečný režim konať a donútiť ministra zodpovedného za pridelenie 600 mil. €uro na vedu a výskum k odstúpeniu. Uvedené inštitúcie, ktoré sú najvyššími predstaviteľmi vedy a výskumu v SR, nedostali z fondov EÚ prakticky nič. Všetko bolo rozdelené a pridelené napríklad upratovacím firmám ktoré si dali do predmetu podnikania „výskum a vývoj“ tri dni pred pridelením financií z fondu aj s nevypovedateľnou zmluvou s ministerstvom…!

A zrejme z Ficovho vlastného rozumu sa z tohto škandálu režim chce dostať. Normálna vláda by podala neodkladne demisiu, Ficov režim je podľa neho samého nenahraditeľný. Určite po dohode s koaličnými partnermi sa snaží prekrývať tento škandál (ak možno krádeže vo veľkom nazývať škandálmi) a naťahovať veci až do unavenia verejnosti. To sa ukáže pri zajtrajšom odvolávaní ministra Richtera. Ak má Danko čo i len trochu charakteru, tak SNS sa pridá k opozícií a zahlasuje za odvolanie, ak nie bude jasnejšie že zakrýva vlastný spolu s Ficovým režimom, ktorého je súčasťou, škandál s fondami.

Každý deň, už niekoľko mesiacov, RTVS a aj komerčné televízie na úvod správ dookola omieľajú propagandu „ekonomike sa darí, rast HDP dosahuje na tri percentá, nezamestnanosť klesá ako nikdy predtým…“. Len už propaganda Ficovho režimu nehovorí o tom, koľko percent z HDP dostanú pracujúci na Slovensku v čistej mzde. HDP je nič nehovoriaci ukazovateľ globálnej ekonomiky. Zisky nadnárodných spoločností plynú ich majiteľom v zahraničí a podiel miezd na HDP klesá a je asi trikrát nižší ako v západnej Európe. Takže hodnoty prácou tvoríme predovšetkým pre západ. Od nich si potom vláda požičiava tie isté peniaze ktoré patria v podstate morálne nám a zadlžuje budúce generácie.

Ešte nedávno bola televíznou hviezdou Remiášová a poslanec Budaj s kauzou „amnestie…“, no dnes ani pes po nich neštekne. To Fico z vlastného rozumu len prekrýval ani neviem ktorú kauzu. Ako právnik musel dopredu vedieť ako dopadne, len „na oko“ donútil k politikárčeniu vlastným rozumom aj Ústavný súd SR.

Desaťročné rabovanie životného prostredia režimom má už svoje dôsledky, vyrabované lesy nie sú schopné zadržiavať vodu, ťažba nerastných surovín v lesoch ničí dôkazne vzácne biotopy a chránené rastliny a živočíchy, a toto Ficov režim zanechá budúcim generáciám. Ešte dnes sa musia postaviť tejto neradostnej vízií na odpor a zachrániť pre seba a svoje deti zvyšky bezbrehého rabovania…!

25. septembra sa opäť rozbehnú protesty študentov proti korupcií, dúfam že prinútia Fica aby vymenil slovenský národ, ktorý má Ficovho režimu po krk, za iný národ, tak ako to urobil známy cyklista Dzurida, alebo insitný ekonóm Mikloš, či majster sveta v žuvaní kravát Gruzínec Sakašvili…

(Ďakujem za upozornenie HDP/DPH)

Situácia je krízová a vyžaduje krízové riešenie. Ficov režim je nebezpečný. .. (27)

05.12.2017

Prvú časť titulku som si vypožičal bez súhlasu autora z: http://debata.pravda.sk/debata/449982-zla-sprava-pre-narodne-parky/ Národné parky sú v takom stave v akom je celý envirorezort, rozvrátené viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (26)

27.11.2017

Ale podľa najnovších dôkazov je Ficov režim životne nebezpečný aj pre divé svine (oficiálne diviak lesný, lat. Sus scrofa)...! V posledných dňoch sa konajú na túto zver hromadné poľovačky, viac »

Ficov režim sa ponára na samé dno žumpy. ..

15.11.2017

Včera, 14. novembra 2017 v hlavnom večernom spravodajstve RTVS bola mimo iných banálnych správ, uvedená správa že v ktorejsi dedinskej škole zvňčšili počet záchodkov pre deti i pre učiteľov viac »

Poľsko, vlajka, zástava, výročie ústavy

Poľský minister obrany trvá na tom, že za haváriou lietadla s Kaczynským bolo Rusko

14.12.2017 21:47

O Macierewiczovi sa v poľskej tlači objavujú informácie, podľa ktorých by mohol byť napojený na ruskú tajnú službu a to, akým smerom vedie vyšetrovanie, by mohlo byť len spravodajskou hrou.

Cesta, cesty, doprava, diaľnica

NDS chystá súťaže na časť obchvatu Prešova a na úsek R2 pri Mýtnej

14.12.2017 20:13

NDS plánuje vyhlásiť už skôr avizované súťaže, prvú do 29. decembra tohto roka a druhú do 31. januára 2018.

ľudia

Konšpirácie na vzostupe. Experti dvíhajú varovný prst

14.12.2017 20:00

Konšpiračnej teórii, že svet ovládajú tajné spolky, ktoré sa usilujú o totalitnú svetovládu, verí čoraz viac ľudí. Darí sa aj iným pochybným myšlienkam.

G20-GERMANY/

Nechceme tu desiatky Saakašviliov, reagoval Putin na možnú kandidatúru Navaľného

14.12.2017 19:40

"Otočte stránku a dospejte už!" odkázal ruský prezident poľskej vláde. Na otázku opozičnej novinárky, ktorá v októbri prežila pokus o atentát, odmietol odpovedať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 53580x
Priemerná čítanosť článkov: 1307x

Autor blogu

Kategórie