Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (19)

Až protestný list akademikov zo Slovenskej akadémie vied a z univerzít donútil Ficov nebezpečný režim konať a donútiť ministra zodpovedného za pridelenie 600 mil. €uro na vedu a výskum k odstúpeniu. Uvedené inštitúcie, ktoré sú najvyššími predstaviteľmi vedy a výskumu v SR, nedostali z fondov EÚ prakticky nič. Všetko bolo rozdelené a pridelené napríklad upratovacím firmám ktoré si dali do predmetu podnikania „výskum a vývoj“ tri dni pred pridelením financií z fondu aj s nevypovedateľnou zmluvou s ministerstvom…!

A zrejme z Ficovho vlastného rozumu sa z tohto škandálu režim chce dostať. Normálna vláda by podala neodkladne demisiu, Ficov režim je podľa neho samého nenahraditeľný. Určite po dohode s koaličnými partnermi sa snaží prekrývať tento škandál (ak možno krádeže vo veľkom nazývať škandálmi) a naťahovať veci až do unavenia verejnosti. To sa ukáže pri zajtrajšom odvolávaní ministra Richtera. Ak má Danko čo i len trochu charakteru, tak SNS sa pridá k opozícií a zahlasuje za odvolanie, ak nie bude jasnejšie že zakrýva vlastný spolu s Ficovým režimom, ktorého je súčasťou, škandál s fondami.

Každý deň, už niekoľko mesiacov, RTVS a aj komerčné televízie na úvod správ dookola omieľajú propagandu „ekonomike sa darí, rast HDP dosahuje na tri percentá, nezamestnanosť klesá ako nikdy predtým…“. Len už propaganda Ficovho režimu nehovorí o tom, koľko percent z HDP dostanú pracujúci na Slovensku v čistej mzde. HDP je nič nehovoriaci ukazovateľ globálnej ekonomiky. Zisky nadnárodných spoločností plynú ich majiteľom v zahraničí a podiel miezd na HDP klesá a je asi trikrát nižší ako v západnej Európe. Takže hodnoty prácou tvoríme predovšetkým pre západ. Od nich si potom vláda požičiava tie isté peniaze ktoré patria v podstate morálne nám a zadlžuje budúce generácie.

Ešte nedávno bola televíznou hviezdou Remiášová a poslanec Budaj s kauzou „amnestie…“, no dnes ani pes po nich neštekne. To Fico z vlastného rozumu len prekrýval ani neviem ktorú kauzu. Ako právnik musel dopredu vedieť ako dopadne, len „na oko“ donútil k politikárčeniu vlastným rozumom aj Ústavný súd SR.

Desaťročné rabovanie životného prostredia režimom má už svoje dôsledky, vyrabované lesy nie sú schopné zadržiavať vodu, ťažba nerastných surovín v lesoch ničí dôkazne vzácne biotopy a chránené rastliny a živočíchy, a toto Ficov režim zanechá budúcim generáciám. Ešte dnes sa musia postaviť tejto neradostnej vízií na odpor a zachrániť pre seba a svoje deti zvyšky bezbrehého rabovania…!

25. septembra sa opäť rozbehnú protesty študentov proti korupcií, dúfam že prinútia Fica aby vymenil slovenský národ, ktorý má Ficovho režimu po krk, za iný národ, tak ako to urobil známy cyklista Dzurida, alebo insitný ekonóm Mikloš, či majster sveta v žuvaní kravát Gruzínec Sakašvili…

(Ďakujem za upozornenie HDP/DPH)

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (38)

22.03.2018

Posledný zúfalý pokus o udržanie sa Ficovho režimu... Pokus o udržanie sa odohral včera (streda 22.03.2018) o 17:00 hodine pred prezidentským palácom v Bratislave, zhromaždením pod „Slovensko viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (37)

21.03.2018

Prezident Kiska práve teraz prijíma nových nominantov na ministrov, ktorých mu predložil Peter Pellegrini, poverený prezidentom zostavením novej vlády. Kto zostáva zatiaľ v Pellegriniho návrhu viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (36)

16.03.2018

„Nemaj obavu, ja nikam neodchádzam....!“, takto arogantne sa vyslovil expremiér do očí prezidenta hneď po tom ako odovzdal písomnú abdikáciu do jeho rúk. Potom sa postavil vedľa čerstvo viac »

dve percentá dane, Pravda, 2%

Detská organizácia Bratislavský Fénix

22.03.2018 23:22

Sme detská organizácia, ktorá napĺňa voľný čas detí bohatou, zaujímavou a dobrodružnou činnosťou.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Športovo strelecký klub - Strelecká akadémia PaedDr. Štefana Bumbála Nové Mesto nad Váhom

22.03.2018 23:19

Športovo strelecký klub so 60 ročnou tradíciou, ktorý chce vychovávať mladých športových strelcov.

tusk

Za útokom na Sergeja Skripaľa je Rusko. Zhodli sa krajiny Európskej únie na summite v Bruseli

22.03.2018 23:13

Neexistuje žiadne iné prijateľné vysvetlenie, uviedol na Twitteri Donald Tusk.

maringota, CVJ Barák

CVJ Barák

22.03.2018 23:03

Občianske združenie CVJ Barák už 7 rokov organizuje kultúrne podujatia v priestoroch bývalého lomu uprostred tradičných skalických vinohradov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 60
Celková čítanosť: 78124x
Priemerná čítanosť článkov: 1302x

Autor blogu

Kategórie