Založ si blog

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (19)

Až protestný list akademikov zo Slovenskej akadémie vied a z univerzít donútil Ficov nebezpečný režim konať a donútiť ministra zodpovedného za pridelenie 600 mil. €uro na vedu a výskum k odstúpeniu. Uvedené inštitúcie, ktoré sú najvyššími predstaviteľmi vedy a výskumu v SR, nedostali z fondov EÚ prakticky nič. Všetko bolo rozdelené a pridelené napríklad upratovacím firmám ktoré si dali do predmetu podnikania „výskum a vývoj“ tri dni pred pridelením financií z fondu aj s nevypovedateľnou zmluvou s ministerstvom…!

A zrejme z Ficovho vlastného rozumu sa z tohto škandálu režim chce dostať. Normálna vláda by podala neodkladne demisiu, Ficov režim je podľa neho samého nenahraditeľný. Určite po dohode s koaličnými partnermi sa snaží prekrývať tento škandál (ak možno krádeže vo veľkom nazývať škandálmi) a naťahovať veci až do unavenia verejnosti. To sa ukáže pri zajtrajšom odvolávaní ministra Richtera. Ak má Danko čo i len trochu charakteru, tak SNS sa pridá k opozícií a zahlasuje za odvolanie, ak nie bude jasnejšie že zakrýva vlastný spolu s Ficovým režimom, ktorého je súčasťou, škandál s fondami.

Každý deň, už niekoľko mesiacov, RTVS a aj komerčné televízie na úvod správ dookola omieľajú propagandu „ekonomike sa darí, rast HDP dosahuje na tri percentá, nezamestnanosť klesá ako nikdy predtým…“. Len už propaganda Ficovho režimu nehovorí o tom, koľko percent z HDP dostanú pracujúci na Slovensku v čistej mzde. HDP je nič nehovoriaci ukazovateľ globálnej ekonomiky. Zisky nadnárodných spoločností plynú ich majiteľom v zahraničí a podiel miezd na HDP klesá a je asi trikrát nižší ako v západnej Európe. Takže hodnoty prácou tvoríme predovšetkým pre západ. Od nich si potom vláda požičiava tie isté peniaze ktoré patria v podstate morálne nám a zadlžuje budúce generácie.

Ešte nedávno bola televíznou hviezdou Remiášová a poslanec Budaj s kauzou „amnestie…“, no dnes ani pes po nich neštekne. To Fico z vlastného rozumu len prekrýval ani neviem ktorú kauzu. Ako právnik musel dopredu vedieť ako dopadne, len „na oko“ donútil k politikárčeniu vlastným rozumom aj Ústavný súd SR.

Desaťročné rabovanie životného prostredia režimom má už svoje dôsledky, vyrabované lesy nie sú schopné zadržiavať vodu, ťažba nerastných surovín v lesoch ničí dôkazne vzácne biotopy a chránené rastliny a živočíchy, a toto Ficov režim zanechá budúcim generáciám. Ešte dnes sa musia postaviť tejto neradostnej vízií na odpor a zachrániť pre seba a svoje deti zvyšky bezbrehého rabovania…!

25. septembra sa opäť rozbehnú protesty študentov proti korupcií, dúfam že prinútia Fica aby vymenil slovenský národ, ktorý má Ficovho režimu po krk, za iný národ, tak ako to urobil známy cyklista Dzurida, alebo insitný ekonóm Mikloš, či majster sveta v žuvaní kravát Gruzínec Sakašvili…

(Ďakujem za upozornenie HDP/DPH)

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (46)

12.09.2018

Motto: Pretože lokalitu som osobne navštívil za účelom inventarizácie bezstavovcov a môžem potvrdiť jej jedinečnosť v Kremnickom pohorí. Teda nejde len o indikačnú a chránenú rosičku! viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (45)

23.07.2018

Motto: Kam nemôže čert, tam pošle ženu...! Kam nemôže sám diabol, tam pošle Sakovú...! Už od septembra 2016 dôkazne upozorňujem občanov na nebezpečie Ficovho režimu. Ale ani v najhoršom viac »

Ficov režim je nebezpečný pre občanov i pre štát (44)

14.06.2018

Motto: Kam nemôže čert, tam pošle Sakovú...! Denisa Saková, predtým ako sa stala ministerkou vnútra bola štátnou tajomníčkou na tom istom ministerstve, vtedy riadenom ministrom Kaliňákom. viac »

Jean-Claude Juncker

Juncker: Platiť dolármi v rámci Európskej únie je absurdné

22.09.2018 11:22

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker pokladá používanie amerického dolára ako platobného prostriedku vnútri Európskej únie za absurdnosť.

kábul, afganistan, útok, terorizmus

Trhavina nastražená Talibanom usmrtila v Afganistane deväť detí

22.09.2018 11:10

Výbušnina bola pri kontrolnom stanovišti a jej úlohou bolo usmrtiť príslušníkov bezpečnostných jednotiek.

peniaze, domino, riziko, investícia, investor

USA a Čína spolu nehovoria. Peking ruší obchodné rokovania

22.09.2018 10:32

Čína zrušila obchodné rozhovory so Spojenými štátmi, ktoré sa mali uskutočniť počas nasledujúcich dní, tvrdí The Wall Street Journal.

florence, záplavy

Vyčíňanie hurikánu Florence má v USA už 45 obetí

22.09.2018 10:20

Zasiahnuté regióny sa stále stretávajú so záplavami a úrady naďalej vyhlasujú evakuácie pre nové oblasti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 98731x
Priemerná čítanosť článkov: 1452x

Autor blogu

Kategórie